نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

ذوالفقاری: نحوه جریمه متخلفان کرونا با تصمیم ستاد تعیین می‌ شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
ذوالفقاری: نحوه جریمه متخلفان کرونا با تصمیم ستاد تعیین می‌ شود

ايرنا/ دبير کميته امنيتي اجتماعي و انتظامي ستاد ملي مقابله با کرونا گفت: نحوه جريمه متخلفان در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، با تصميم ستاد ملي مقابله با کرونا تعيين مي‌شود.

حسين ذوالفقاري در سي و هفتمين نشست کميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي گفت: کرونا بيماري است که هنوز در کشور قرباني مي گيرد و رعايت پروتکل ها و اصول بهداشتي تنها راهکار شناخته شده براي مهار اين بيماري است.
وي ادامه داد: در ايام منتهي به اربعين انتظار داريم مردم عزيز کشورمان با توجه بيشتر به مسائل بهداشتي، مانع از شيوع بيشتر اين بيماري شوند.
رييس کميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي ستاد ملي مديريت بيماري کرونا با تاکيد بر اينکه طبق گزارش هاي وزارت بهداشت، ميزان رعايت پروتکل هاي بهداشتي در کشور کاهش يافته است، گفت: طبق آمار دقيق وزارت بهداشت، از ۸۰ درصد رعايت اصول بهداشتي به رقمي در حدود ۶۰ درصد رسيده ايم.
وي با نگران کننده خواندن اين کاهش آمار خاطرنشان کرد: بايد براي اين مساله تدبير جدي داشته باشيم.
ذوالفقاري تصريح کرد: کار ما در اين کميته هم فکري و رسيدن به راهبردي کارامد در مهار اين بيماري است و براي همين بايد بتوانيم بهترين تصميمات ممکن را در خصوص مديريت بيماري کرونا در کشور بگيريم.
معاون وزير کشور، موضوع جريمه شدن افرادي که حاضر به رعايت اصول بهداشتي نيستند را از جمله موارد دستور کار نشست امروز عنوان کرد و گفت: مقرر شد، تصميمات نهايي در خصوص افرادي که بيمار هستند اما اصول بهداشتي را عمدا رعايت نمي کنند،  از سوي ستاد ملي مديريت کرونا گرفته شود.
ذوالفقاري تاکيد کرد: بايد افراد را مجاب به رعايت اصول بهداشتي کنيم و مساله جريمه را به عنوان گزينه آخر در نظر بگيريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar