رکنا/ سه معلم عشایری، روستایی به نام های (علی ایسپرور ، حسین رضایی ،مجید مرادی) درمدرسه کانکسی کنگرستان سردشت دزفول براثر اصابت صاعقه درآتش سوختند.
معلم حسین رضایی دچار ٨٠ درصدسوختگی ست و به اصفهان منتقل شده است و گفته می شود او و معلم مجید مرادی معلمان حق التدریس بودند و بیمه ندارند و نیازمند کمک آموزش و پرورش برای تامین هزینه درمان هستند.
بابک نوری زاده رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی  رکنا از آخرین وضعیت سه معلم سوخته در کانکس و کمک های آموزش و پرورش چنین گفت: حادثه ساعت 22 روز سه شنبه گذشته رخ داد.حسین رضایی و مجید مرادی معلم همان مدرسه ای هستند که این اتفاق در آن رخ داه است. علی ایسپرور و حسین رضایی برای دیدار مجید مرادی که در آن کانکس اسکان داشت به محل حادثه رفته بودند.
وی افزود : علی ایسپرور از معلمان رسمی آموزش و پرورش است. معلمان حسین رضایی و مجید مرادی از سرباز معلم های حق التدریس بودند که در جذب اخیر، پیمانی آموزش و پرورش شده بودند.
تامین هزینه درمان سه معلم سوخته از سوی آموزش و پرورش
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان با تاکید بر اینکه برای هزینه درمان این سه معلم هیچ جای نگرانی وجود ندارد و آموزش و پرورش تمامی هزینه ها را بر عهده دارد گفت:از زمان وقوع این حادثه، آموزش و پرورش پیگیر روند درمانی این سه معلم بوده است . دو همکار از اداره تعاون و رفاه آموزش و پرورش در بیمارستان مستقر هستند تا هر گونه نیازی وجود داشت برطرف کنند.
بابک نوری زاده با گفتن از اینکه انتقال یکی از این سه معلم به اصفهان به درخواست خانواده وی بود ادامه داد: وضعیت سوختگی حسین رضایی بیشتر بود و خانواده وی درخواست داشتند که وی به بیمارستان اصفهان منتقل شود که با هماهنگی های صورت گرفته این انتقال انجام گرفت.
وضعیت درمانی دو معلم دیگر در شرایط مناسب است و روند مناسبی را طی می کند و امروز (جمعه سوم بهمن) به بخش عمومی انتقال یافتند.
در سه ثانیه سوختند
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان چنین ادامه داد: سه معلم می گویند که حادثه در 3 ثانیه رخ داد. می گویند که اصلا متوجه نشدند که چه شد فقط ناگهان دیدند که همه چیز داخل کانکس در حال سوختن است و بعد از اینکه چند نفر به کمک آنها آمدند تازه از زبان کمک کنندگان متوجه شدند که این حادثه در اثر اصابت صاعقه به کانکس بوده است. حتی کمک کنندگان نیز دچار حریق شده بودند که خوشبختانه آسیب چندانی ندیدند. حسین رضایی به دلیل اینکه کمی اضافه وزن بیشتری داشتند دچار سوختگی با درصد بالاتری هم شده اند.
چرا مدرسه کانکسی؟
بعد از انتشار این خبر واکنش هایی در خصوص اینکه چرا مدارس کانکسی در آن منطقه مستقر است و چرا مدرسه سازی صورت نگرفته است که بابک نوری زاده اینگونه توضیح داد: منطقه ای که این حادثه در آن رخ داده، منطقه صعب العبوری است. به دلیل همین شرایط و پراکندگی ساکنین و تعداد کم دانش آموزان در این مناطق مدارس کانکسی مستقر شده است. به مناطق صعب العبور انتقال مصالح و وسایل سخت است. نقاطی در منطقه خوزستان وجود دارد که مسیر به شکلی است که حتی انتقال کانکس هم سخت است و به سختی انجام می گیرد. حتی در نقاطی انتقال کانکس ها به صورت هوایی به دلیل باد شدید و نوع اقلیم  امکان پذیر نیست و بعضا افراد با به دوش گرفتن ، کانکس ها را به منطقه می رسانند.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar