باشگاه خبرنگاران/ در ده ماه گذشته ۶۴۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

سازمان پزشکی قانونی کشور با توجه به افزایش تلفات مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در سال جاری و نیز پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر آخر هفته‌ای سرد و برفی در بیشتر نقاط کشور، به هموطنان هشدار می‌دهد در بکارگیری سیستم‌های گرمایشی به نکات و توصیه‌های ایمنی توجه کرده و استاندارد‌های لازم را در این خصوص رعایت کنند.
با وجود هشدار‌های مکرر و بیان نکات ضروری در پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، در ده ماهه سال جاری متاسفانه شاهد افزایش ۱۴.۹ درصدی آمار تلفات مسمومیت با گاز و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.
بر این اساس در ده ماهه امسال ۶۴۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۵۶۲ نفر بوده است. همچنین از کل تلفات مسمومیت با گاز در ده ماهه امسال ۴۹۴ نفر مرد و ۱۵۲ نفر زن بودند.

تهران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی رکورددار بیشترین تلفات مسمومیت با گاز
استان‌های تهران با ۱۲۷، آذربایجان شرقی با ۵۸ و خراسان رضوی با ۵۱ فوتی بیشترین آمار تلفات مسمومیت با گاز را داشته اند. همچنین در بیش از نیمی از استان‌ها آمار متوفیات گاز گرفتگی کمتر از ۲۰ نفر و در استان‌های بوشهر و هرمزگان صفر گزارش شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar