ايرنا/ يک هفته پس از حادثه عقرب زدگي منجر به فوت نوجوان اهل فارغان حاجي آباد، حاشيه هاي آن همچنان ادامه دارد و در فضاي مجازي يکي از سوژه هاي اصلي است.
اين حادثه يکم تيرماه روي داد و نوجوان فارغاني حدود ۲۴ ساعت پس از عقرب گزيدگي جان خود را از دست داد که دانشگاه علوم پزشکي به فاصله يک روز از اين واقعه، علت مرگ را مراجعه ديرهنگام خانواده و نپذيرفتن انتقال وي با آمبولانس از فارغان به حاجي آباد توسط خانواده اعلام کرد.
اما ماجرا با پاسخ علوم پزشکي پايان نيافت و روز دوشنبه هفتم تيرماه نامه اي منسوب به مادر نوجوان فوت شده منتشر شد که پاسخ علوم پزشکي را غيرصحيح دانسته بود.
مادر نوجوان فوت شده در نامه خود آورده است: در اين اتفاق، علي ۱۳ساله سحرگاه که در خواب بود مورد گزش عقرب قرار گرفت که بلافاصله به درمانگاه فارغان منتقل شد.
لاله دهقاني مدعي شده است: "با کمال تاسف به رغم حضور پزشک در درمانگاه ايشان فقط از طريق تماس تلفني فرزند مرا ويزيت نمود، و حاضر نشد  به بالين فرزندم بيايد،با وجود اينکه در درمانگاه فارغان آمبولانس بود، از اعزام با آمبولانس خودداري شد."
در بخش ديگري از اين نامه آمده است: "ما خودرو شخصي نداشتيم و آن روز تمام تلاشمان را کرديم و تمام روستاهاي فارغان را زير و رو کرديم  که خودرويي اجاره کنيم که اکثر رانندگان بخاطر اينکه حدس و گمانشان اين بود بيمار کرونايي است حاضر به انتقال فرزندم نشدند و علت تاخير چند ساعته نيز چيزي جز عدم دسترسي به خودرو نبود."
اين مادر در بخش ديگري از نامه خود نوشته است: "در بيمارستان حاجي اباد نيز (فرزند ما)  در يک اتاق بدون امکانات و بدون کمترين مراقبت معطل ماند تا اينکه به خاطر استفراغ پي در پي و کبودي لثه، پزشکان کمي به خودشان آمدند و زماني مراحل درمان نهايي را شروع نمودند که زهر عقرب کار خودش را کرده بود و حتي اعزامش از سوي بيمارستان حاجي آباد  به بندرعباس نيز در آخرين ساعات روز حادثه با تعلل کادر پزشکي بيمارستان حاجي اباد همراه بود."
پدر اين نوجوان نيز روز دوشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا ، انتساب نامه ياد شده به همسرش را درست دانست.
جمشيدي ضمن تاييد گفته هاي لاله دهقاني اضافه کرد:حدود ساعت ۱۱صبح روز يکم تير فرزندم را به درمانگاه بردم که دکتر تلفني دستور تزريق دارو را به کادر درمان درمانگاه فارغان داد.
وي مدعي شد : "بعد از تزريق دارو حال فرزندم بدتر شده و هر چه اصرار کردم براي انتقالش به حاجي آباد از آمبولانس  درمانگاه استفاده کنند پاسخ دادند آمبولانس براي موارد خاص مانند انتقال افراد تصادفي يا بيماران قلبي است."
پدر علي جمشيدي درباره نامه اي که در درمانگاه فارغان با اثرانگشت وي موجود است و در آن مراجعه در ساعت ۱۳ و ندادن رضايت براي انتقال فرزندش با آمبولانس قيدشده گفت: من سواد درستي ندارم و نمي دانم چه نامه اي را انگشت زده ام.
رييس روابط عمومي و امور بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان نيز بر درستي پاسخ و توضيحات قبلي و  مراجعه ديرهنگام به عنوان عامل اصلي فوت نوجوان ياد شده تاکيد کرد.
دکتر فاطمه نوروزيان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکي از نامه منتسب به مادر اين نوجوان مطلع بوده و ضمن درک اين مصيبت و شرايط روحي ايشان،مراتب همدردي و تسليت خود را اعلام مي کند اما تمام مطالب اعلام شده دانشگاه علوم پزشکي مبتني بر مستندات و مدارک است.
وي رسيد دستگاه کارتخوان درمانگاه که ساعت ۱۳ روز حادثه توسط پدر پرداخت شده را يکي از اين مدارک دانست.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي يادآور شد: شاهدان عيني هم در محل حاضر بوده و حاضر به شهادت هستند که پدر در برابر اصرار براي انتقال فرزندش با يکي از ۲آمبولانس درمانگاه فارغان، با نشان دادن دست خود و جاي گزش هاي عقرب، اظهار داشت: "ما به اين عقرب زدگي ها عادت داريم و چيز مهمي نيست."
دکتر نوروزيان خاطرنشان شد: البته دانشگاه علوم پزشکي اين پرونده را تمام شده نمي داند و تحقيقات تکميلي در جريان است و چنانچه در هر مرحله از تحقيقات به نتيجه متفاوتي برسد، تمام اقدامات قانوني را انجام خواهد داد.
رييس روابط عمومي و امور بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي اضافه کرد: به نظر مي رسد افرادي اقدام به ارتباط گرفتن با پدر و مادر اين نوجوان کرده و سعي دارند با سوءاستفاده از اين حادثه غمبار و عواطف اعضاي درجه يک اين خانواده، اهداف نادرست ديگري را محقق کنند که تاييد درستي يا نادرستي اين احتمال با کمک دفتر حقوقي و حراست دانشگاه و سازمان هاي نظارتي در دست اقدام است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar