باشگاه خبرنگاران/ رئيس کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي گفت:شرکت اکتورکو در البرز ، توانايي توليد ۹۰۰ هزار دوز اسپوتنيک وي و ۳.۵ ميليون اسپوتنيک لايت در هر ماه را داراست.

شهرياري، رئيس کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي در بازديد از شرکت دارويي اکتورکو در البرز گفت:شرکت اکتورکو در البرز توانايي توليد ۹۰۰ هزار دوز اسپوتنيک وي و ۳.۵ ميليون اسپوتنيک لايت در هر ماه را داراست و به منظور ورود به چرخه واکسيناسيون کشور، واکسن اسپوتنيک ايراني  مرحله تست هاي نهايي را سپري مي کند.

 شهرياري افزود:  نتايج کارآزمايي باليني واکسن اسپوتنيک لايت در آذربايجان و روسيه بسيار موفقيت آميز بوده است.

او گفت: تزريق اين نوع واکسن اسپوتنيک در سنين ۱۸ الي ۵۰ سال با موفقيت همراه شده و نتايج اين مطالعات باعث شده است در شرايط بحراني روسيه، سرعت واکسيناسيون جوانان به سرعت بالا رود و هم اکنون واکسن اسپوتنيک لايت در ۱۲ کشور به صورت گسترده تزريق مي‌شود و اثرات مطلوبي در کاهش ابتلا و مرگ و مير ناشي از کرونا داشته است.

رئيس کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي گفت: واکسن اسپوتنيک توليد ايران در حال حاضر تمامي مراحل خود را طي کرده است و براي موسسه گامالياي روسيه ارسال شده است و در حال سپري کردن تست هاي نهايي به منظور ورود به چرخه واکسيناسيون کشور است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar