ايرنا/ فرمانده يگان حفاظت محيط زيست گفت: سه نفر به عنوان مظنون در روند زخمي شدن محيط بان چهار محال و بختياري دستگير شدند.

روز گذشته ۲ محيط بان به عنوان مأموران يگان حفاظت پارک ملي تنگ صياد به هنگام  گشت‌زني در منطقه با ۲ متخلف مسلح که صورت خود را پوشانده بودند، مواجه مي‌شوند که متخلفان پس از شليک به سمت آنها و زخمي کردن يکي از محيط‌بانان از محل متواري مي‌شوند.

سرهنگ جمشيد محبت خاني دراين باره روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار محيط زيست ايرنا افزود: بعد از اين اتفاق يگان حفاظت محيط‌زيست و نيروي انتظامي استان چهارمحال و بختياري به طور مشترک براي شناسايي عاملان اين واقعه وارد عمل شدند و در اين روند همکاري سه مظنون دستگير شده است.

وي با اشاره به اينکه هنوز ضارب اصلي شناسايي نشده است، گفت: اکنون پرونده در اختيار نيروي انتظامي استان چهار محال و بختياري قرار دارد و قاضي با دستور بر روي اين پرونده تاکيد کرد که ضارب هر چه زودتر دستگير شود.

به گفته وي محيط‌بان مجروح از ناحيه پاي چپ آسيب ديده است.

منطقه حفاظت شده تنگ صياد به وسعت ۲۷ هزار هکتار در ۱۵ کيلومتري شرق شهرستان شهرکرد قرار گرفته و از لحاظ تقسيمات کشوري در محدوده شهرستان‌هاي شهرکرد، بروجن و کيار واقع شده است. چهار هزار و ۳۴۷ هکتار از قسمت مياني اين منطقه در سال ۱۳۷۴ به پارک ملي تبديل شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar