فارس/ پزشک بدون مرز ايراني زاده قائمشهر همچنان افتخارآفريني مي‌کند، طي چند روز اخير يک مادر کنيايي به‌خاطر اثر مثبت جويز داروي دست‌ساخته دکتر عمادي به فرزند دچار بيمار پوستي، براي کودکان سرزمين مان دعا کرد.
بيست و پنجم شهريور ماه ۱۴۰۰ بود که خبري به‌دست‌مان رسيد، خبري از پزشک بدون مرز نام آشناي خطه شمال دکتر ناصر عمادي اهل شهرستان قائمشهر که دارنده مدال جهاني صلح و فداکاري "فلورانس نايتينگل" ژنو ۲۰۲۱ به‌دليل درمان مجروحان جنگ و بيماران و آموزش پرستاران در کشورهاي آفريقايي، خاورميانه و آسياي ميانه است.
اين جمله‌ که "فقط مي‌خواهم مادران ملل دنيا به کشورم ايران افتخار کنند و دعاي دل اين کودکان و مادران براي ملت و کشورم بماند" آغازگر اين خبر و پيام خانم دکتر آشا دبير کل صليب سرخ کنيا خطاب به آقاي دکتر در راستاي درمان کودک کنيايي مبتلا به عارضه شديد پوستي با اين ضمون که " کار بزرگي انجام داديد، خداي بزرگ به شما پاداش بدهد" در پايان آمده بود.
همه ما مي‌دانيم اقدامات آقاي دکتر مرزهاي جغرافيايي و زماني را در هم شکسته و اين خبر شادي‌بخش قطعا از اولين و آخرين فعاليت‌هاي نوع‌دوستانه اين پزشک نيست.
تصاوير منتشر شده از حضور آقاي دکتر در کنار کودکان کنيايي آزاردهنده است، به اين مفهوم که ظاهرشان حس دلسوزي و تعجب در وجود هر انساني را قوت مي‌بخشد، کاملا واضح است که خانواده اين کودکان  دردکشيده به آقاي دکتر چشم اميد بسته و نااميد نشدند.
دکتر ناصر عمادي در اين باره مي‌کند؛ ماجرا از اين قرار است که ده روز قبل پزشک بخش اتفاقات بيمارستان باگاتي، درخواست درمان فوري براي کودک دو ساله به‌نام "امانوئل" را ارائه دادند.
وي مي‌گويد؛ با آنکه روز تعطيل بود بلافاصله به بيمارستان رفتم شرايط پوست اين کودک به‌خصوص در ناحيه سر و صورت به‌گونه‌اي بود که تصميم گرفتم با توجه به کمبود داروهاي پوستي در آفريقا، محلول و پمادها را خودم ساخته و مجدد به بيمارستان ببرم.
دکتر عمادي ادامه مي‌دهد؛ به مادر نحوه ماليدن پماد و پانسمان را در همان بيمارستان آموزش دادم، بعد از ۱۰ روز براي ويزيت مجدد نزدم آمدند، اول فکر کردم اين کودک فرزند ديگر اين مادر است، بعد فهميدم اين همان "امانوئل" خودمان است.
اين پزشک بدون مرز با اشاره به اينکه مادر کودک بسيار متحير و خوشحال بودند، اضافه مي‌کند؛ مادر اين کودک گفت؛ "آمدم تا از شما تشکر کنم و براي همه کودکان و مادران کشورتان ايران دعا مي‌کنم" من هم از خدا متشکرم، چون با همه سختي غربت و تنهايي هميشه دست منجي و حامي او، هادي و رهنمايم است، شايد در عالمي ديگر شفيع ما باشند.
دکتر عمادي در سال ۱۳۶۷ در رشته پزشکي دانشکده پزشکي بابل قبول شد و در سال ۱۳۷۳ در طب عمومي فارغ‌التحصيل شد و تاکنون عناوين پرافتخاري را به‌عنوان پزشک بدون مرز ايراني از رئيس‌جمهور بروندي، نخست‌وزير و وزير بهداشت کنيا، رئيس هلال احمر و وزير بهداشت غنا و غيره را کسب کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar