آنا/ با توجه به شیوع ویروس کرونا در تمام دنیا آنچه مورد نگرانی زائران اربعین شده است نحوه رسیدگی به بیماران کرونایی و اقدامات لازم در این زمینه است.

این روزها در تمامی کشورها ویروس کرونا به صورت گسترده‌ای در حال شیوع و گسترش است و بهترین راه جلوگیری از ابتلا به این ویروس، واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

کرونا تا امروز بسیاری از کسب و کارها و فعالیت‌های هموطنان را به صورت تعطیل و نیمه تعطیل درآورده و بسیاری از فعالیت‌ها مانند سال‌های گذشته انجام نمی‌شود. یکی از اقدامات و فعالیت‌هایی که هر ساله هموطنان زیادی به انجام آن می‌پرداختند، شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین بود.

این مراسم دو سالی است که همانند سال‌های قبل برگزار نمی‌شود و داغ دل زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هر سال با نزدیک شدن به ایام اربعین بیشتر می‌شود.

البته امسال تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ شده تا بیش از ۶۰ هزار تن از هموطنان بتوانند برای زیارت به کشور عراق مشرف شوند، اما دغدغه بسیاری از هموطنان و مسئولان، جلوگیری از ابتلا به این ویروس در مسیر پیاده‌روی است.

اقدامات بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر در کشور عراق


در همین راستا طاهر درودی، معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درباره اقدامات و برنامه‌های جمعیت هلال احمر برای زائران اربعین حسینی به خبرنگار آنا می‌گوید: «جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همانند سال‌های گذشته که به زوار اباعبدالله الحسین در طول مراسم اربعین حسینی خدمات رسانی می‌کرد، امسال هم در حال انجام خدمات‌رسانی به هموطنان است و با توجه به کاهش سهمیه زائران اربعین حسینی، تیم امداد، بهداشت و درمان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با ۱۸۵ تن نیرو در حال خدمات‌رسانی به زائران است.»

طبق گفته معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، دو مرکز برای خدمات‌رسانی به زائران در نجف و کربلا وجود دارد و ۴ آمبولانس در نجف، ۴ آمبولانس در کربلا، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در نجف، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در کربلا و یک اتوبوس امدادی هم در نجف مستقر شده تا به هموطنان خدمات‌رسانی کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar