تسنیم/ رئیس شورای‌عالی نظام پزشکی گفت: در شرایط کنونی و تورم امروزی، بیش از ۹۰درصد پزشکان عمومی درآمد زیر ۱۰میلیون تومان دارند.

منصور جعفری‌نمین ظهر امروز در دیدار با مطالبه‌گران بازار و اصناف اردبیل اظهار داشت: افزایش پذیرش پزشکان باید به صورت کاملاً تخصصی انجام شود و نسبت به اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی نیز به صورت کارشناسی ورود کنیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی بیان کرد: متاسفانه انگیزه پزشکان در مقاطع بالاتر کاهش یافته و در رشته‌های تخصصی با کاهش قابل توجه نیروهای تخصصی مواجه هستیم که این موضوع نیازمند ارائه خدمات آموزشی برای تعداد پذیرش دانشجو در کشور هستیم تا بتوانیم مشکل حوزه بهداشت و درمان را برطرف کرده و انگیزه پزشکان را در رشته‌های تحصیلی ارتقا دهیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم بر حسب نیاز و تناسب کشور باید محقق شود و پذیرش دانشجو تربیت پزشکان به این شکل رقم بخورد که این موضوع به نوبه خود بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

جعفری‌نمین ضمن انتقاد از پرداختی‌های بیمه در کشور نیز ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از پزشکان نسبت به پرداختی خود از طرف بیمه گلایه‌مند بوده و مطالبات چندین ساله دارند که علی‌رغم این که نیاز است تا بیمه‌ها 90 درصد هزینه بیماران را براساس تعهدات مربوطه پرداخت کنند اما این امر در سقف پایین انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: لازم است در راستای تعیین تکلیف استخدامی نیروها نیز اقدامات اساسی انجام یابد تا مطالبات این قشر برطرف شود چرا که در شرایط کنونی و تورم امروزی بیش از 90 درصد پزشکان عمومی درآمد زیر 10 میلیون تومان دارند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: در یک سال اخیر 3 هزار پزشک ایرانی به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند که باید برای خروج از این شرایط نگران‌کننده تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar