ایلنا/عضو هیات نمایندگان استان یزد گفت: در شرایط فعلی در یکی یکی از شهر‌ها ۳۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم و باید فکر اساسی صورت گیرد و منابع پایدار آب را در انتقال به استان دنبال کنیم. در حال حاضر به دلیل کمبود آب در استان، چاه‌های آب از عمق ۱۲۰ متر هم بالاتر رفته و آب را به شبکه تزریق می‌کنند.
 
یک نماینده مجلس با بیان اینکه تمام شهر‌های استان یزد دارای تنش آبی هستند، گفت: اکنون بالای ۳۰۰روستا با تانکر آبرسانی می‌شوند.
محمدصالح جوکار درباره اوضاع آب در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل کمبود آب در استان، چاه‌های آب از عمق ۱۲۰ متر هم بالاتر رفته و آب را به شبکه تزریق می‌کنند، در این عمق حتی اگر هم بارندگی داشته باشیم؛ آب باران کمبود و کسری را جبران نمی‌کند.

وی افزود: سالی ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر افت سطح آب را در استان شاهد هستیم و بدنه زمین را با چاه‌های فراوانی که احداث کردیم سوراخ سوراخ کرده‌ایم و عاقبت هم نمی‌توانیم تامین کننده نیاز آبی و شرب استان باشیم.

عضو هیات نمایندگان استان یزد گفت: در شرایط فعلی در یکی یکی از شهر‌ها ۳۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم و باید فکر اساسی صورت گیرد و منابع پایدار آب را در انتقال به استان دنبال کنیم.
وی با اشاره به پروژه انتقال آب از دریا بیان داشت: انتقال آب از دریا بیشتر برای تامین نیاز آبی بخش صنعت و معدن است، شیرین‌سازی و انتقال آب از مسافت دور گران تمام می‌شود و برای شرب به صرفه نیست.
جوکار خاطرنشان کرد: اکنون برای تامین نیاز آبی اعتبار لازم تخصیص پیدا نمی‌کند و دچار گذشت زمان می‌شود؛ بنابراین پروژه‌ها متوقف مانده‌اند.
وی درباره فرونشست زمین در استان یزد گفت: فرونشست زمین در زمین‌های کشاورزی و جاده‌ها خسارت زیادی وارد کرده است، به طوری که خطوط ریلی، راه آهن و ساختمان‌ها و سازه‌های میراث فرهنگی و تاریخی نیز دچار آسیب شده‌اند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تمام شهر‌های استان یزد دارای تنش آبی هستند، گفت: اکنون بالای ۳۰۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar