برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

خطیبی: ماشین سازی را احیا کنید

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
خطیبی: ماشین سازی را احیا کنید

ورزش 3/رسول خطیبی ابراز امیدواری کرد با کمک مسئولین تبریز ماشین سازی احیا شود.
رسول خطیبی درباره بازی دوستانه برای بزرگداشت مرحوم رضا حسن‌زاده، پیشکسوت استقلال و تراکتور، گفت: آقا رضا یکی از بازیکنان با تعصب آذربایجان بود و دوست داشتنی و باشخصیت بود. او در بازی‌ای که تراکتور به بوشهر می‌رفت دو کارته بود و نمی‌توانست در آن زمان بازی کند ولی به دلیل حساس بودن بازی و روحیه دادن به بچه‌های تیم، با تیم می‌رود و این اتفاق ناگوار برایش می‌افتد و از بین ما می‌رود. فوتبالیست باشخصیت و قابل احترامی بود و برای تراکتور و فوتبال آذربایجان زحمت کشیده بود. خواستیم که بازی‌ای در شان آقا رضا راه بیاندازیم و با باشگاه استقلال صحبت کردیم و پیشکسوتان‌شان آمدند. من از باشگاه پیشکسوتان استقلال تشکر می‌کنم که به محض انجام شدن مذاکرات کارها را انجام دادند و به این بازی آمدند و سر مزار او هم رفتند. از آقای حسن روشن و بقیه دوستان تشکر می‌کنم. بازیکنان تراکتور یک زمانی با باتعصب بازی کردن ورزشگاه را پر می‌کردند و بدون گرفتن یک ریال برای پیراهن‌شان بازی می‌کردند و از آنها تشکر می‌کنم. بنده به عنوان خادم و کوچک این ورزش خواستم یک بازی در شان رضا حسن‌زاده برگزار شود.
خطیبی درباره دور افتادن خودش از فوتبال گفت: از خیلی موارد ناراحتم و خیلی صحبت باید بکنم. آقای میثاقی، آقای میر و شبکه‌های ورزشی پایتخت به من گفتند بیایم ولی می‌خواهم به موقع صحبت کنم و به قول شما دور شدم با اینکه پیشنهاد هم داشتم از صنعت نفت قبل از آقا فراز و سایپا ولی خواستم این چند بازی تمام شود و بعد تصمیم می‌گیرم.
او درباره علاقه‌اش به سرمربی‌گری گفت: من شغلم سرمربی‌گری است و مقطعی می‌خواستیم یک تیم فوتبال لیگ دو برای تبریز بیاوریم که خدا لطف کردم و دوستان کمک کردند یک یادگاری برای فوتبال آذربایجان گذاشتیم. حداقل امروز یک لیگ یک هم داریم‌. متاسفانه فوتبال شهرمان دارد به سمتی می‌رود و همه می‌دانند که چخبر است ولی حداقل یک تیم لیگ یکی داریم. خوزستان و کرمان ۵، ۶ تیم در لیگ برتر و لیگ یک دارند ولی متاسفانه شهر ما فقط همین تراکتور است. امیدوارم مسئولین تلاش کنند و برای ماشین‌سازی هم کاری کنند که احیا شود. سونگون را لیگ دو خریدیم و الحمدالله یک لیگ یکی داریم. من برای فوتبال تبریز قانع نیستم ولی فعلا نمی‌خواهم صحبت کنم چون آرزویم این است که حداقل تراکتور قهرمان جام حذفی شود.
او درباره شرایط تراکتور گفت: شرایط اصلا خوب نیست و صحبت درباره آن زمان زیادی می‌خواهد ولی الان در شرایطی هستیم که می‌تواند جام حذفی را بگیرد. مهم نفر نیست که چه کسی قهرمان می‌کند و چه کسی مالک است و چه کسی سرپرست و مدیر است، مهم این است که این جام گرفته شود و همه باید حمایت و کمک کنیم تا جام حذفی را ببریم.
او درباره بازدیدش از ورزشگاه نقش جهان گفت: بعد از افتتاح موزه، هیئت مدیره و آقای نیک‌فر که آن زمان مدیر عامل بودند پیشنهاد دادند که به عنوان مدیر فنی بیایم و به تیم کمک کنم ولی واقعیتش ۲، ۳ هفته بعد با تراکتور بازی داشتند و من گفتم هفته بعد با تیم شهر من بازی دارید و من نمی‌توانم بیایم ان‌شالله فصل تمام بشود و ببینیم چه می‌شود.

خطیبی درباره سمت مدیرعاملی یکی از تیم‌های لیگ برتری گفت: شغل اصلی من سرمربی‌گری است ولی برای تبریز هرکاری می‌کنم. من برای سونگون اختیار تام گرفتم و از تهران اجازه نمی‌گرفتم برای هر ده رشته خودم با مشاورانم تصمیم می‌گرفتم و فوتسال‌مان قهرمان شد، فوتبال بالا آمد و تکواندو مدال آورد و در ده رشته ما در ایران مقام آوردیم و بی‌سابقه بود. خیلی از مدیران باید ده پانزده سال مدیریت کنند تا مقام‌های آن ۹ ماه مدیریت من را بیاورند. غیرت و تعصبی که من دارم، خیلی‌ها ندارند و من برای تبریز حتی پست تدارکات را هم انجام وظیفه می‌کنم.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره