برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

سلیمی تنها ستاره خط دفاعی استقلال نبود

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
سلیمی تنها ستاره خط دفاعی استقلال نبود

ورزش 3/ رافائل سیلوا در بازی با فولاد خوزستان عملکرد دفاعی فوق‌العاده ای داشت.
رافائل سیلوا مدافع بلند قامت و باتجربه استقلال در اولین حضور خود پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت در ترکیب این تیم درخشید و در کلین‌شیت آبی‌ها نقش ویژه ای داشت.
سیلوا که مدت‌ها از ترکیب این تیم دور بود بازگشت خوبی داشت و از فرم بدنی خوبی بهره‌ می‌برد و در نبردهای تن به تن و کورس‌هایی که شکل می‌گرفت مقابل مهاجمان فولاد تسلیم نشد و اکثر نبردهای تن به تن را پیروز خارج شد.
یکی از خصوصیات ویژه ای که سیلوا در ترکیب استقلال دارد قدرت ارسال پاس‌های بلند به کناره‌های زمین است که در کوتاه‌ترین مدت توپ را به فاز هجومی منتقل می‌کند و در این مسابقه هم بارها میلاد فخرالدینی و ابولفضل جلالی را صاحب توپ کرد و از قلب خط دفاعی استقلال بازیسازی را برعهده گرفته بود.

سیلوا مدافع باهوشی است که با جایگیری خوب نیازی به کورس گذاشتن و استارت های سریع ندارد و با پوشش مناسب فضا و شناخت خوبی که از محوطه جریمه خودی دارد کمتر فرصت تک به تک شدن را به بازیکنان حریف می‌دهد و در اکثر مواقع مقابل آنها حضور دارد.

ایمان سلیمی در بازی با فولاد خوزستان تک گل استقلال را به ثمر رساند اما فقط او ستاره خط دفاعی استقلال نبود، عملکرد خوب حامدی‌فر و سیلوا در دیدار مقابل فولاد خوزستان باعث شد تا استقلال یک کلین شیت دیگر انجام دهد و دروازه خود را بسته نگه‌دارد.
رافائل سیلوا از زمان حضور در استقلال 8 بازی به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفته و 6 کلین شیت به نام خودش ثبت کرده و این یک آمار فوق‌العاده برای این بازیکن به حساب می‌آید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره