logo

جنگ قهرمانی در غیاب سرخابی‌ها؛ بگذار جام بگیرم

منبع
تسنيم
بروزرسانی
جنگ قهرمانی در غیاب سرخابی‌ها؛ بگذار جام بگیرم

تسنیم/مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی امروز پیگیری می‌شود تا از دل رقابت هفت تیم لیگ برتری و یک تیم لیگ دسته اولی چهار تیم برتر رقابت‌های حذفی مشخص شوند.
مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور امروز (پنجشنبه) در چهار شهر مختلف ایران پیگیری می‌شود. از آنجایی که قهرمانی در  این بازی‌ها می‌تواند، به کسب سهمیه لیگ نخبگان آسیا منجر شود، تیم‌ها با همه توان در میدان مسابقه حاضر می‌شوند. نکته جالب توجه در این بین ادامه مسابقات در غیاب دو غول فوتبال ایران، استقلال و پرسپولیس است. در زیر به این دیدارها اشاره می‌شود:
* تراکتور تبریز - مس رفسنجان
تراکتور که در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی،‌ ذوب‌آهن را در ضیافت پنالتی‌ها شکست داد در دومین بازی متوالی به‌عنوان میزبان در این رقابت‌ها به میدان می‌رود. مس رفسنجان نیز همانند رقیبش، در ضیافت پنالتی جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را کسب کرد. آنها در مرحله قبلی پیکان را پشت سر گذاشتند. بازی امروز برای تراکتوری که تمام امیدش بعد از ناکامی در لیگ برتر روی موفقیت در جام حذفی است، اهمیت زیادی دارد. تداوم روند رو به رشد در لیگ برتر اگر با توفیق در جام حذفی همراه شود، جای پای مطهری هم در رأس کادر فنی سرخپوشان محکم خواهد شد. در مقابل تراکتور امروز مس رفسنجان می‌ایستد، تیمی که با مشکلات فراوانی دست به گریبان است، اما در نتیجه‌گیری فوق‌العاده عمل کرده. برای نویدکیا که تیمش در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی استقلال را حذف کرده است، دستیابی به قهرمانی شاید رؤیایی دور از ذهن نباشد. همه مواردی که در بالا ذکر شده حکایت از یک رقابت تماشایی دارد، مسابقه‌ای که با شور پرشورها (هواداران تراکتور) جذاب‌تر هم می‌شود.
* چادرملو اردکان - آلومینیوم اراک
چادرملو با اینکه یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر است، جدا از رقابت جذابی که در لیگ دسته اول دارد، با لقب «پدیده» فعلاً در جام حذفی پیشروی می‌کند. این تیم که با شکست مس کرمان به جمع هشت تیم برتر جام حذفی رسیده است، امروز مقابل آلومینیوم صف‌آرایی می‌کند، تیمی که با شکست و حذف پرسپولیس، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات پر سر و صدا ظاهر شد. مجتبی حسینی با تیمی که پنجره نقل‌وانتقالاتی آن بسته است، فراتر از انتظار  نشان داده و می‌خواهد به فتوحاتش در جام حذفی ادامه دهد. باید دید تیم جوان سعید اخباری امروز به حسینی و تیمش اجازه پیروزی و رؤیاسازی خواهد داد یا خیر.

* گل‌گهر سیرجان - هوادار تهران
گل‌گهر یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتر فوتبال کشور بوده، اما در کسب نتیجه دستاورد خاصی نداشته است. آنها با مربی خارجی و بودجه‌ای بیش از 282 میلیارد تومان، با 36 امتیاز در جایگاه هفتم لیگ برتر قرار گرفتند. بنابراین تنها امید سیرجانی‌ها کسب موفقیت در جام حذفی است. در این مسیر کار آنها آسان نیست و با تیمی هم قرعه شدند که در لیگ توانسته فیروزه‌ای‌پوشان کویر سیرجان را شکست دهد. در مقابل هوادار با هدایت مسعود شجاعی اوضاع نسبتاً خوبی را تجربه می‌کند و بی‌میل نیست که در جام حذفی به مراحل بالاتر صعود کند. این مربی جوان امیدواری زیادی دارد تا عنوان قهرمانی با لباس بازیکنی تراکتور را در قامت مربی هوادار تکرار کند. باید دید صید امروز از معدن سیرجان به اندازه صعود به مرحله نیمه نهایی جام حذفی هست یا شجاعی و هوادار باید با این رقابت‌ها وداع کنند.
* سپاهان  اصفهان - ملوان بندر انزلی
ملوان در فصل جاری و فصل اخیر در بزنگاه‌ها توانسته است سپاهان را شکست بدهد. البته در بازی دور برگشت لیگ شاگردان تارتار مقابل طلایی‌پوشان بازنده از میدان خارج شدند، ولی انگیزه بازیکنان برای حضور در میدان حذفی متفاوت است. شاید یکی از جذاب‌ترین دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی همین مسابقه باشد. توقع هواداران برای کسب عنوان قهرمانی فاکتور مشترک دو تیم است. ملوان در این مسابقه حبیب فرعباسی را به علت مصدومیت در اختیار ندارد و افشار صداقت باید در چارچوب دروازه قرار بگیرد. این موارد در حالی رقم می‌خورد که مدیرعامل تازه وارد طلایی‌پوشان هم بر کسب عنوان قهرمانی جام حذفی تأکید کرده است. برای مورایسی که می‌خواست با 70 امتیاز سپاهان را قهرمان لیگ کند، اما خیلی زود گوی و میدان رقابت را به استقلال و پرسپولیس سپرد، جام حذفی آخرین فرصت است، فرصتی مغتنم که شاید دیگر مجالی برای تکرار آن نباشد.
برنامه برگزاری مسابقات یک چهارم نهایی جام حذفی را در زیر می‌خوانید:
تراکتور تبریز - مس رفسنجان| ورزشگاه: یادگار امام (ره) تبریز| ساعت برگزاری: 19:00 |داور: حسن اکرمی
چادرملو اردکان - آلومینیوم اراک| ورزشگاه: شهید نصیری | ساعت برگزاری: 18:15 | داور: ایمان کهیش
گل‌گهر سیرجان - هوادار تهران| ورزشگاه:  شهید سردار سلیمانی سیرجان|ساعت برگزاری: 19:00| داور: وحید کاظمی
سپاهان  اصفهان - ملوان بندر انزلی|ورزشگاه: نقش جهان| ساعت برگزاری: 19:30 | داور: امیرسامان سلطانی


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره