برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

سفال‌منش: به وعده‌ها عمل کردیم و به هدف‌مان رسیدیم

منبع
تسنيم
بروزرسانی
سفال‌منش: به وعده‌ها عمل کردیم و به هدف‌مان رسیدیم

تسنیم/دستیار اول وحید شمسایی در تیم ملی فوتسال ایران مدعی است کادر فنی این تیم توانسته به وعده‌های خود در قبال تیم ملی عمل کند.
شهاب‌الدین سفال‌منش درباره قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: این قهرمانی را به مردم ایران و خانواده فوتسال تبریک می‌گویم. امیدوارم این قهرمانی به توسعه فوتسال ایران کمک کند و شاهد موفقیت‌های بیشتر فوتسال کشور باشیم. از مربیان و مدرسان فوتسال، کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال که برای موفقیت به کادر فنی کمک کردند، تشکر می‌کنم.
به وعده‌های خودمان عمل کردیم و به هدف‌مان رسیدیم
وی با اشاره به نقش مربیان تیم ملی ایران در این قهرمانی عنوان کرد: به‌صورت ویژه از کادر فنی تیم ملی تشکر می‌کنم که تلاش شبانه‌روزی آنها منجر به نتیجه شده است. به آنچه گفتیم، عمل کردیم و به آنچه که می‌خواستیم، رسیدیم. من 11 سال است که افتخار همکاری با شمسایی را دارم. وحید به ساختار و کار علمی اعتقادی ویژه دارد و تلاش او برای نشان دادن فوتسال ایران به دنیا ارزشمند است.
در تیم ملی از 28 بازیکن استفاده کردیم
دستیار اول شمسایی در تیم ملی فوتسال با بیان اینکه نگاه مربیان این تیم از ابتدا به جام جهانی بود، بیان کرد: از فروردین 1401، برنامه‌های خودمان را تا پایان جام جهانی 2024 در اختیار فدراسیون قرار دادیم و این برنامه را تقویت کردیم که منجر به قهرمانی شد. از جوانگرایی حرف زدیم و با بازیکنان زیادی که در لیگ تلاش کردند، کار کردیم. میانگین سنی تیم را پایین آوردیم و به تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه میدان دادیم. مجموعاً از 28 بازیکن استفاده کردیم که قابل توجه است.


بهترین حمایت‌ها را از فدراسیون فوتبال داشتیم
سفال‌منش با بیان اینکه همه بازیکنان لیگ برتر زیر نظر کادر فنی تیم ملی بودند، تصریح کرد: بهترین‌ها به اردوی تیم ملی دعوت شدند. این قهرمانی نشان داد اگر برنامه بلندمدت داشته و در اجرای آن صبور باشیم، می‌توانیم به چنین موفقیت ملی برسیم. قهرمانی صرفاً به نتیجه نیست؛ بلکه به اثرگذاری برنامه‌های ویژه است. عوامل مختلفی در برنامه‌ریزی مؤثر هستند که عمل کردن به آن از هر چیزی مهم‌تر است. ما بهترین حمایت‌ها را در دو سال اخیر از سوی فدراسیون داشتیم.
کادر فنی تلاش زیادی برای بازی‌های دوستانه کرد
وی با بیان اینکه وحید شمسایی و مربیان تیم ملی کاملاً پای کار بودند، خاطرنشان کرد: آنها شبانه‌روزی تلاش می‌کردند که این زحمات، در راستای جامه عمل پوشاندن به برنامه ما تا پایان جام جهانی بود. کادر فنی بیشترین تلاش را برای برنامه‌ریزی و تدارک دیدارهای دوستانه داشت که با حمایت فدراسیون، به آن جامه عمل پوشانده شد. تورنمنت‌های بین قاره‌ای و نیز برزیل و ویتنام، دیدارهای دوستانه با تیم‌هایی چون ازبکستان و روسیه از طریق ارتباطات گسترده مهیا شد.
تلاش می‌کنیم 2 تورنمنت یا بازی دوستانه تا جام جهانی داشته باشیم
دستیار اول وحید شمسایی با اشاره به پیگیری برنامه‌های دیدارهای دوستانه اظهار داشت: این ارتباطات، نکته مثبتی از کادر فنی بود و فدراسیون در تأیید نهایی و انجام کارهای لجستیکی درباره اعزام‌ها تلاش می‌کرد. تنه به تنه شدن با تیم‌های رده اول جهان یا هم‌سطح ایران از ابتدا در دستور کار بود. کادر فنی تمام تلاش خود را می‌کند تا جام جهانی، دو تورنمنت یا بازی دوستانه داشته باشیم و قول‌هایی در این زمینه گرفته‌ایم.

با سرمربی اسپانیا جلسه داشتیم
سفال‌منش با اشاره به برنامه‌های پیش روی تیم ملی به تسنیم گفت: من و شمسایی با سرمربی اسپانیا جلسه داشتیم و رایزنی‌ها و فعالیت‌های مدونی داریم. این ارتباط بعد از ما به یادگار در فدراسیون می‌ماند و به توسعه فوتسال ایران کمک می‌کند. فوتسال برای ما از هر چیزی ارزشمندتر است و اشخاص فقط به توسعه آن کمک می‌کنند. ما در تیم ملی میهمان مردم ایران هستیم. تا زمان حضور شمسایی در تیم ملی، این مجموعه به کار خود ادامه می‌دهد و می‌خواهیم در پیشرفت فوتسال مؤثر باشیم.
از ابتدا دنبال استفاده از مشاور خارجی به‌روز بوده و با مربی ازبکستان مذاکره کرده بودیم
وی در مورد درخواست شمسایی برای استفاده از مربی خارجی در تیم ملی تصریح کرد: از ابتدا درصدد استفاده از یک فرد به‌روز و بادانش خارجی بودیم؛ کسی که در فوتسال دنیا فعال و هم‌سطح فوتسال کشورمان باشد. میگل آندرس گزینه ما بود که سرمربی تیم ملی هلند شد. با ونانسیو لوپس هم مذاکره کرده بودیم که سرمربی ازبکستان است. ما دنبال استفاده از کسی در این سطح هستیم که به‌عنوان مشاور یا مدیر فنی در مجموعه ما باشد و برنامه‌هایی برای وی تعیین کرده‌ایم.

امیدوارم فوتسال متفاوتی در جام جهانی ببینیم
دستیار اول شمسایی به انتقادات از تیم ملی در جام ملت‌های آسیا اشاره کرد و اظهار داشت: نقد باید بر مبنای مطالعه باشد و انتقاد بدون اساس پذیرفتنی نیست. قهرمانی ارزشمندترین افتخار هر رشته است و ایران قهرمان فوتسال آسیاست. اگر بازی‌ها را دنبال کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که فوتسال دنیا تغییر کرده و در مسیر پیشرفت است. تیم‌های آسیایی از مربیان تراز اول جهان استفاده کردند. امیدواریم فوتسال متفاوتی در جام جهانی ببینیم و نتیجه آن نشان‌دهنده پیشرفت فوتسال است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید