logo

دورتموند-رئال؛ میزبان و میهمان بودن در فینال مهم است!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
دورتموند-رئال؛ میزبان و میهمان بودن در فینال مهم است!

ورزش 3/با نزدیک شدن به زمان بازی فینال باشکوه لیگ قهرمانان اروپا، هواداران مشتاقانه منتظر ورود تیم‌ها به ورزشگاه معروف ومبلی لندن هستند.
فینال لیگ قهرمانان اروپا شنبه شب در ورزشگاه ومبلی برگزار می‌شود. در این دیدار، تیم شگفت‌انگیز بوروسیا دورتموند مقابل رئال مادرید، پرافتخارترین باشگاه در معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا، قرار خواهد گرفت. غول‌های اسپانیایی نه تنها به طور مرتب به فینال راه پیدا می‌کنند، بلکه تقریباً همیشه، چه در خانه و چه در خارج از خانه، در هنگام بازی برای کسب عنوان قهرمانی اروپا، پیروز میدان می‌شوند.
این بار رئال مادرید در ورزشگاه ومبلی تیم مهمان خواهد بود، در حالی که دورتموند که پس از 11 سال به ورزشگاهی که در آن به بایرن مونیخ باخت باز می‌گردد و نقش تیم میزبان را ایفا می‌کند. جالب اینجاست که دورتموند در فینال سال 1997 مونیخ که در آن بر یوونتوس غلبه کرد، طبق سنت فوتبال که تیم "میزبان" ابتدا قرار می‌گیرد، در سمت چپ تابلوی امتیازات قرار داشت. این بدین معناست که سیاه و زردها در سه فینال لیگ قهرمانان که در آن شرکت کرده‌اند، همیشه تیم میزبان تعیین شده‌اند و تا کنون یک برد و یک باخت به دست آورده‌اند.
دورتموند در فینال به عنوان تیم "میزبان":
بوروسیا دورتموند 3 - 1 یوونتوس 1996/97
بوروسیا دورتموند 1 - 2 بایرن مونیخ 2012/13

بوروسیا دورتموند ؟ - ؟ رئال مادرید 2023/24
رئال مادرید از سوی دیگر در شش مورد از هفده فینال قبلی خود، تیم "مهمان" بوده است. فینال 2024 هفتمین بار خواهد بود که آنها میهمان هستند. عملکرد آنها در این فینال‌ها، مانند دورتموند، متعادل و با سه شکست و سه پیروزی همراه بود. هر سه باخت در قرن گذشته رخ داده است، زمانی که نام آنها در سمت راست تابلوی امتیازات قرار داشت. از آن زمان مدت زیادی گذشته است.
رئال مادرید در فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا به عنوان تیم "مهمان":
بنفیکا 5 - 3 رئال مادرید 61-1960
اینتر میلان 3 - 1 رئال مادرید 64-1963
لیورپول 1 - 0 رئال مادرید 81-1980
بایر لورکوزن 1 - 2 رئال مادرید 02-2001
یوونتوس 1 - 4 رئال مادرید 17-2016
لیورپول 0 - 1 رئال مادرید 22-2021
بوروسیا دورتموند ؟ -؟ رئال مادرید 24-2023
دورتموند-رئال مادرید: پیراهن‌های رسمی فینال لیگ قهرمانان
پیراهن‌های هر دو تیم آلمانی و اسپانیایی در ومبلی مشخص شده است و این خبر خوبی برای همه‌ است. هر دو تیم لباس های اصلی خود را به تن خواهند کرد: دورتموند با پیراهن و جوراب زرد و شورت مشکی و رئال مادرید با لباس سفید کلاسیک خود ظاهر خواهند شد. دروازه‌بان دورتموند، گرگور کوبل، تماماً نارنجی (پیراهن، شورت و جوراب) خواهد پوشید، در حالی که دروازه‌بان مادرید، آندری لونین، سبز خواهد پوشید. داوران با پیراهن و جوراب‌های آبی و شورت مشکی ظاهر خواهند شد.

دورتموند در هر سه فینال خود از جمله این فینال، همیشه با لباس اول خود بازی کرده است. از سوی دیگر، سفیدها در دو مورد از سه فینالی که باخت، سفید پوشید. با این حال، آنها با لباس سنتی خود پیروزی‌های بیشتری کسب کرده‌اند. آنها در 14 فینال لیگ قهرمانان با لباس سفید خود بازی کرده‌اند که 12 تا از آنها را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند. تنها باخت‌های آنها در لباس سفید نمادین مقابل اینترمیلان (1964) و لیورپول (1981) بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره