نماد آخرین خبر

هشدار بوفون به مدعیان: ایتالیا را دست‌کم نگیرید

منبع
فارس
بروزرسانی
هشدار بوفون به مدعیان: ایتالیا را دست‌کم نگیرید

فارس/دروازه‌بان پیشین تیم ملی ایتالیا به رقبای این تیم در مسابقات یورو ۲۰۲۴ هشدار داد که کشورش را دست‌کم نگیرند.
«جان لوئیجی بوفون» دروازه‌بان اسطوره‌ای پیشین تیم ملی ایتالیا می‌گوید لاجوردی‌ها در مسابقات یورو ۲۰۲۴ دست‌کم گرفته می‌شوند اما تیم «لوچانو اسپالتی» هم استعداد و هم نگرش کافی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود را دارد.
ایتالیا که نتوانسته در ۲ دوره گذشته راهی مسابقات جام جهانی شود، به سختی و پس از تساوی مقابل اوکراین در دیدار نهایی مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۴ توانست بلیت سفر به آلمان را رزرو کند.
ایتالیا در یکی از سخت‌ترین گروه‌های یورو ۲۰۲۴ با تیم‌های اسپانیا، کرواسی و آلبانی حضور دارد و بعضی‌ها گفته‌اند شاگردان اسپالتی از شانس کافی برای رسیدن به مرحله حذفی برخوردار نیستند؛ با این حال بوفون از صعود تیم ملی کشور مطمئن است.
قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در آستانه آغاز مسابقات یورو ۲۰۲۴ به خبرنگاران گفت: «معتقدم تیم ملی ایتالیا دست‌کم گرفته می‌شود. یک ترکیب رقابتی به آلمان رفته است، مخصوصا برای تقویت شخصیت تمام بازیکنان».
بوفون در ادامه گفت: «این چیزی است که من را بیشتر از هر چیزی شگفت زده و خوشحال کرده است؛ دیدن احساس تعلق آن‌ها به کشورمان و پیراهن ایتالیا».
کاپیتان پیشین تیم ملی ایتالیا همچنین گفت: «چهار، پنج یا ۶ بازیکن ایتالیا در کلاس جهانی هستند. ما گروه فوق‌العاده‌ای داریم اما ما چند بازیکن بزرگ هم داریم که می‌توانند به ما کمک کنند تا تورنمنت خوبی را پشت‌سر بگذاریم».
بوفون ۱۷۶ بار با پیراهن تیم ملی ایتالیا به میدان رفته و سرپرست هیأتی خواهد بود که همراه با تیم ملی ایتالیا راهی آلمان شده است.
ایتالیا که در یورو ۲۰۲۰ با شکست انگلیس در فینال ومبلی به مقام قهرمانی رسید، ماجراجویی خود در یورو ۲۰۲۴ را روز شنبه و مقابل آلبانی آغاز خواهد کرد و پس از آن به مصاف اسپانیا و کرواسی می‌رود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره