نماد آخرین خبر

کاظمی: من پسر خوب بسکتبال هستم

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کاظمی: من پسر خوب بسکتبال هستم

ایسنا/کاپیتان تیم بسکتبال شهرداری گرگان نسبت به گزارش و تمجیدهای فدراسیون جهانی از خود واکنش نشان داد.
ارسلان کاظمی در گفت‌وگو با FIBA که از طریق سایت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا منتشر شده است، نسبت به خوش رو بودن خود گفت: اگر صادقانه بگویم، همه من را پسر خوب بسکتبال می‌دانند. من همیشه می‌خندم و لبخند می‌زنم. البته درون زمین خیلی نمی‌خندم و جدی هستم. در واقع چهره دیگری از من را درون زمین می‌بینید.
کاظمی درباره چهارمین حضورش در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا نیز گفت: حضور در مسابقات باشگاه‌های آسیا برای من جدید نیست و قبلا نیز اینجا حضور داشته‌ام. نام این مسابقات قبلا جام قهرمانان آسیا بود و اکنون به لیگ قهرمانان آسیا تغییر یافته است. من در سال ۲۰۱۸ با تیم پتروشیمی اینجا بودم و قهرمان شدیم. من همه عناوین از جمله سومی، چهارمی و قهرمانی این مسابقات را کسب کردم پس در واقع تقریبا همه عناوین را گرفته‌ام.
ستاره ۳۴ ساله بسکتبال ایران درباره پیروزی مهم شهرداری گرگان مقابل هیروشیما دراگون‌فلایز ژاپن نیز توضیح داد: وقتی در یک تورنمنت شرکت می‌کنید، هر تیمی که شرایط خوبی در طول مسابقات داشته باشد کل راه را طی می‌کند. من با پتروشیمی این کار را کردم و یک کار غیر ممکن را ممکن کردیم. اینجا هر اتفاقی می‌تواند رخ بدهد.
ارسلان کاظمی در این رابطه اظهار کرد: ما می‌دانستیم که این دیدار، بازی مرگ و زندگی است و اگر ببازیم باید به خانه برگردیم. به عنوان مثال من خیلی خسته بودم اما نمی‌دانستم چگونه در زمین می‌دویدم چرا که این مسابقه بازی مرگ و زندگی بود.
کاظمی درباره هماهنگی و رهبری خوب خود میان بازیکنان شهرداری گرگان نیز گفت: اینکه شما چقدر بتوانید در زمین مفید واقع شوید به درک، آگاهی و شناخت شما از هم‌تیمی‌هایتان بستگی دارد. به عنوان مثال من می‌دانم که بعضی از آنها از چه مناطقی بهتر شوت می‌زنند، یا برخی از آنها در ضد حملات چگونه حرکت می‌کنند و ... تا آنها را در زمین خوب پیدا کنم و توپ را در اختیارشان قرار دهم.

کاپیتان تیم شهرداری گرگان توضیح داد: البته باید بدانید که این اتفاق به زمان نیاز دارد و یک روند است. به عنوان مثال من برخی از آنها را می‌شناسم اما وقتی یک هم‌تیمی جدید دارید، باید زمان بگذرد و با او کار کنید تا نحوه عملکرد او در زمین را بشناسید. 
کاظمی درباره نقش متفاوت خود در ترکیب شهرداری گرگان و کسب امتیاز کم نیز گفت: اصلا مهم نیست که چگونه بازی کنید، فقط باید در اختیار تیم باشید و حواستان در زمین جمع باشد. مدت زمان زیادی است که من بیشتر از امتیاز، به بازیکنان تیم پاس گل می‌دهم. مشکلی با هواداران ندارم چون احتمالا آنها شرایط بازی را متوجه نشوند اما مربیان کاملا می‌دانند که من در زمین چه کاری برای تیم انجام می‌دهم و سعی می‌کنم خواسته مربیان را در زمین اجرا کنم. مشکلی با نظر هواداران ندارم.
او در پایان صحبت‌های خود گفت: من بسکتبال را طوری بازی می‌کنم که از آن لذت می‌برم. گاهی اوقات اگر بتوانم به هم‌تیمی خودم یک پاس گل بدهم، بیشتر از گل زدن خوشحالی می‌کنم. برای من، انجام تمام کارهای کوچکی که شاید هیچ‌کس دیگر حاضر به انجامش نیست مهم است و برای موفقیت تیم انجام می‌دهم، برای من باعث خوشحالی است. سبک بازی من از روز اول اینگونه بوده است. من این کار را انجام می‌دهم چون فکر می‌کنم هر تیمی برای موفقیت به چنین فردی نیاز دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره