نماد آخرین خبر

سه شنبه تکلیف قمی‌ها در لیگ برتر مشخص می‌شود

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
سه شنبه تکلیف قمی‌ها در لیگ برتر مشخص می‌شود

ورزش 3/ حضور قمی‌ها در لیگ برتر فوتسال به اما و اگر کشیده و همه نگاه‌ها به جلسه سرنوشت ساز اعضای شورای این استان دوخته شده است. موضوعی که سازمان لیگ را هم به شدت نگران کرده.
 پس از اینکه مدیران آنا صنعت قم اعلام کردند که از فصل آینده تصمیم و علاقه ای به تیمداری در لیگ برتر فوتسال نداشته اند، دل‌نگرانی ها برای طرفداران پرشور قمی و همچنین سازمان لیگ فوتسال با توجه به اتفاقات فصل گذشته دو چندان کرده. در این برهه، مدیر تیم قمی به همراه چهره های فوتسالی این استان برای حفظ امتیاز لیگ برتری با شرکت های خصوصی و استانداری جلسات متعددی داشته‌اند و ماحصل آن به جلسه مهم و سرنوشت ساز روز سه‌شنبه در شهرداری بستگی دارد. به همین منظور، اعضای شورای اسلامی استان قم در خصوص تیمداری به جمع بندی نهایی می‌رسند و با توجه به کمتر از یک ماه تا شروع فصل جدید، این مسئله باعث شده که گمانه‌زنی‌های بسیاری در بین اهالی فوتسال شکل بگیرد‌.
در جلساتی که علی مسعودی از مدیران ورزشی استان و رضا کردی از مربیان شناخته شده قمی و کشور که با شهر فرش داشته‌اند، در نهایت مدیران شهر فرش به آن‌ها اعلام کرده‌اند که در طول فصل و در راستای مسئولیت اجتماعی به تیم لیگ برتری دو الی سه میلیارد کمک می‌کنند. البته این موضوع به صورتی شفاهی بوده است و گویا قرار شده جلسه‌ای را با استاندار قم داشته باشند و تا به این لحظه هیچ چیزی قطعی نیست. در سوی دیگر، مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان در شورای اسلامی قم تصویب و مراحل اداری آن برای پرداخت تقریبا قطعی به نظر می‌رسد.
موضوع اصلی، تنها امید قمی‌ها برای حضور در لیگ برتر فوتسال به جلسه روز سه شنبه ختم می‌شود. اعضای شورای قم در این نشست به جمع‌بندی نهایی می‌رسند که آیا در لیگ برتر فوتسال تیمداری خواهند کرد یا خیر. موضوعی که اگر منتفی شود، باری دیگر سازمان لیگ و کمیته فوتسال را دچار چالش بزرگی می‌کند.


پیش از آغاز فصل گذشته، تیم زندی بتن کلاردشت در انتقال باشگاه به یک تیم تهرانی با مشکل مواجه شد و سازمان لیگ تصمیم گرفت بنا به پایان رسیدن موعود نقل و انتقالات، این تیم را از جدول لیگ کنار بگذارد و مقاومت البرز سقوط کرده را جایگزین آن‌ها در فصل جدید رقابت‌های فوتسال کند. اتفاقی که حواشی بسیاری را در پی داشت.
به هر حال مشخص نیست، در صورت عدم تیمداری قمی ها و در فاصله کمتر از ۳۰ روز به آغاز لیگ برتر که هر خریداری را به فکر این ریسک نخواهند انداخت، سازمان لیگ چه تصمیمی می‌گیرد. اگرچه، قمی‌ها برای حضور در لیگ برتر بسیار امیدوار هستند و جلسه شورا را به تیمداری تعبیر می‌کنند
لازم به ذکر است، برای انتقال امتیاز آنا صنعت به شهرداری قم و یا هر شرکت خصوصی دیگر، خریدار موظف است بدهی 2/700/000/000 به بازیکنان و کادرفنی فصل گذشته را پرداخت کند و در این صورت مالک امتیاز خواهد شد.‌
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره