نماد آخرین خبر

یورو و داستان عجیب عوض شدن نام ورزشگاه‌ها

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
یورو و داستان عجیب عوض شدن نام ورزشگاه‌ها

ورزش 3/ تب و تاب یورو بالا گرفته است و امشب آلمان در مونیخ به مصاف اسکاتلند می‌رود، اما احتمالاً تغییر اسم ورزشگاه‌ها برای تماشاگران تعجب برانگیز خواهد بود.
امشب در ورزشگاه مونیخ به مصاف اسکاتلند می‌رود تا کار خود را در یورو ۲۰۲۴ آغاز کند. این بازی در ورزشگاه آلیانز آرنا، خانه بایرن مونیخ، برگزار نخواهد شد، بلکه در ورزشگاه فوتبال مونیخ انجام می‌شود.
بله، درست خواندید! بازی افتتاحیه آلمان در یورو در ورزشگاه فوتبال مونیخ خواهد بود. این همان ورزشگاهی است که معمولاً بایرن مونیخ در آن بازی می‌کند. با این حال، به دلیل میزبانی آلمان در یورو، نام ورزشگاه باید تغییر می‌کرد. دلیل این امر این است که حق نامگذاری ورزشگاه به یک اسپانسر فروخته شده است و طبق قوانین یوفا، این اسپانسر در طول مسابقات حق نمایش نام خود را ندارد.
لازم به ذکر است که در یورو ۲۰۲۱ نیز در ورزشگاه مشابهی با نام «فوتبال آرنا مونیخ» بازی شد.
علاوه بر ورزشگاه مونیخ، ۹ ورزشگاه دیگر نیز نام خود را برای یورو تغییر می‌دهند. فقط ورزشگاه فولکس‌پارک هامبورگ و ورزشگاه المپیک برلین مجاز به حفظ نام اصلی خود هستند.
در لیگ داخلی، نام ورزشگاه «سیگنال ایدونا پارک» است، اما برای یورو به «ورزشگاه دورتموند» تغییر خواهد کرد. چرا؟ زیرا بوروسیا دورتموند فراتر از مرزهای آلمان شناخته شده است، به همین دلیل نام باشگاه در نام ورزشگاه برای سال ۲۰۲۴ گنجانده شده است.

نام «مرکور-اشپیل-آرنا» به «ورزشگاه دوسلدورف» تغییر خواهد کرد. در جام جهانی ۲۰۰۶، نام ورزشگاه فرانکفورت «آرنا فرانکفورت» بود. این نام هنوز برای بسیاری از هواداران آشنا است، بنابراین در سال ۲۰۲۴ به جای «دویچه بانک پارک» در آنجا بازی خواهد شد.
نام «راین-انرژی-استادیون» در کلن به «ورزشگاه کلن» تغییر خواهد یافت. یکی از دلایل این امر این است که در سایر کشورهای اروپایی حرف «ö» وجود ندارد، به همین دلیل کلن به انگلیسی Cologne تبدیل می‌شود. به جای بازی در «رد بول آرنا» بازی در ورزشگاه لایپزیش انجام خواهد شد.
هوادارانی از بلژیک و هلند نیز به جمع هزاران هوادار در شالکه می‌پیوندند. این نشان می‌دهد که آبی‌های سلطنتی مانند رقیب خود دورتموند در سطح بین‌المللی شناخته شده هستند، به همین دلیل نام باشگاه در نام ورزشگاه برای یورو ۲۰۲۴ به جای «ولتینز آرنا» استفاده می‌شود.
معمولاً نام ورزشگاه «ام‌اچ‌پارنا اشتوتگارت» است، اما بین ۱۴ ژوئن و ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۴، نام ورزشگاه «ورزشگاه اشتوتگارت» خواهد بود.
   

   


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره