نماد آخرین خبر

داستان دیوانه‌‌کننده گلزن مانشافت

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
داستان دیوانه‌‌کننده گلزن مانشافت

ورزش 3/امره جان، هافبک دورتموند، که تا چند روزپیش در تعطیلات بود، به تیم ملی دعوت شد و دیشب گل پنجم مانشافت را نیز به اسکاتلند زد.
در فهرست یولیان ناگلزمن برای جام ملت‌های اروپا چندین غایب مهم به چشم می خورد: گورتسکا، هوملس، ورنر، برانت و امره جان.
کمک بزرگ برای رسیدن بروسیا دورتموند به فینال لیگ قهرمانان اروپا برای بازیکن سابق بایر لورکوزن، لیورپول و یوونتوس چندان فایده نداشت. 
امره پس از حذف کردن پاری سن ژرمن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان گفته بود: «خیلی ها هستند که همیشه در مورد صحبت می کنند و می گویند من آنقدرها خوب نیستم. حالا باید ساکت شوند.

حقیقت این است که غیبت او در یورو تا حدی قابل پیش بینی بود. از زمانی که ناگلزمن هدایت "مانشافت" را در دست گرفت، آخرین بازی امره در سپتامبر بود، زمانی که پس از خداحافظی فلیک، با رودی فولر  روی نیمکت، آلمان 2-1 فرانسه را در یک بازی دوستانه شکست داد. امره جان بازی را از ابتدا شروع کرد و 90 دقیقه نیز در زمین بود.
جان ولی با وجود دعوت نشدن امیدش را از دست نداده بود: «کارم در تیم ملی هنوز به پایان نرسیده است». 
حقیقت این است که او به تازگی چند روزی را در کوزوو با آدیمی گذرانده بود. شروع تعطیلات تابستانی برای امره جان که هرگز تصور نمی کرد با مصدومیت الکس پاولوویچ فرصت شرکت در سومین یوروی خود را به دست بیاورد. او قبلاً در سال های 2016 و 2021 برای مانشافت در یورو به میدان رفته بود.
ناگلزمان بعد از دعوت از امره به جای پاولوویچ گفت: «ما به یک شماره 6 دیگر نیاز داشتیم. ما یک بازیکن باتجربه که بلد باشد با فشارها کنار بیاید، می خواستیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم با امره جان تماس بگیریم. او کاملاً با مشخصاتی که ما نیاز داریم مطابقت دارد.»
امره دیشب بازی افتتاحیه برابر اسکاتلند را از ابتدا شروع نکرد ولی در دقیقه 80 به جای تونی کروس به زمین رفت و در دقیقه 93 دومین گل ملی خود در بازی شماره 44 را به ثمر رساند. گل او در واقع گل پنجم مانشافت بود.
امره بعد از بازی گفت: «این یک داستان بسیار دیوانه کننده است. من دو روز پیش در تعطیلات بودم. مربی چهارشنبه با من تماس گرفت. تمرین کردم، به میدان رفتم و گل زدم. من از یولیان و کادر او بسیار سپاسگزارم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره