نماد آخرین خبر

اصغر شرفی: مفسدان فوتبال را باید در استادیوم آزادی شلاق بزنند!

منبع
طرفداري
بروزرسانی
اصغر شرفی: مفسدان فوتبال را باید در استادیوم آزادی شلاق بزنند!

طرفداری/ اصغر شرفی، پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است از سال‌ها قبل بحث فساد، رشوه و تبانی در فوتبال کشور را مطرح کرده اما نهادهای های رسیدگی‌کننده تازه شروع به بررسی این اتفاقات کرده‌اند.
پیشکسوت فوتبال کشورمان و مربی سابق تیم ملی ایران که سابقه حضور در المپیک 1972 و دو مرتبه قهرمانی جام ملت‌های آسیا با تیم ملی و همچنین حضور در جام جهانی 1978 به‌عنوان کمک مربی کادر حشمت مهاجرانی را در کارنامه دارد، درباره پرونده بزرگ فساد که این روزها در محافل عمومی داغ است، صحبت‌های تند و جالب توجهی را در گفتگو با اطلاعات آنلاین بیان کرده است که در ادامه می خوانید:
 من فکر می‌کنم افرادی که بازداشت شده و یا تحت پیگرد قانونی هستند، اصلی‌ترین مهره‌های این پرونده نیستند و باید سراغ بزرگ‌ترها رفت. در این کشور کسی زورش به مهدی تاج می‌رسد؟ باید از ایشان بپرسند که چرا این تعداد آدم در زیرمجموعه اش تخلف می‌کردند و او خبر نداشت. اگر خبر داشت و اقدامی نمی‌کرد که خودش هم باید پاسخگو باشد و اگر هم بی خبر بوده، بدتر. زیرا مشخص نیست در این ارگان بزرگ فوتبالی چه می‌گذرد و ایشان مدیری نیست که لایق نشستن روی آن صندلی مهم باشد. من اشتباه می‌کردم از او  انتقاد می‌کردم، چون کسی زورش به او نمی‌رسد.
  فوتبال ما سیاسی است. چرا VAR را به ایران نمی‌آورند؟ چه کسانی از نبودن این سیستم سود میبرند؟ در بازی آخر لیگ به نظرم صحنه گل گولسیانی آفساید بود و قهرمان را تعیین کرد. آیا داور جرات داشت آن صحنه را آفساید بگیرد؟ پوست او را می‌کندند. 
شرفی درباره عدم استفاده از افراد با دانش و صلاحیت‌دار در بدنه فوتبال ایران افزود:الان علیرضا فغانی کجاست؟ برای چه کشوری سوت می‌زند؟ برای این داور سرمایه گذاری شده و یه روزه تبدیل به علیرضا فغانی نشده است. علی دایی کجاست؟ همه دنیا قبولش دارند و به او احترام می‌گذارند اما ما اینجا کنارش می‌گذاریم. فردوسی پور را چرا کنار گذاشتند؟ شاید چون آدم سالمی بود! آقای فدراسیون فوتبال، دزدی از کارمندان شما شروع شده است. مثلا محمد دادکان چرا باید در حاشیه باشد؟ دادکان از دوره جوانی‌اش معترض بود. من الان با حشمت مهاجرانی الان کاری ندارم، اما ایشان چرا باید کنار باشد؟
پیشکسوت فوتبال ایران درباره جواد خیابانی اضافه کرد:من متاسفم که درباره این آدم صحبت می‌کنم، اما آقای جواد خیابانی الان دوزاری‌اش افتاده است. شاید حقوقش کم شده‌است! من زمان حضورم در برق شیراز گفتم این داورها حقوق‌شان کم است. خب وقتی بین دو تیم که چند ده میلیارد پول دارند و هزینه می‌کنند، قرار می‌گیرند معلوم است که خرید و فروش می‌شوند. آقای خیابانی چطور قبلا از دزدها نمی‌گفتید؟ تا الان کجا بودید؟ من الان از علی دایی و فغانی و فردوسی پور دفاع می‌کنم؛ هیچ ارتباطی هم با این‌ها ندارم، اما وقتی این‌ها کنار باشند کار به این فساد کشیده می‌شود. یک روز به همین عادل فردوسی پور گفتم به جای این کار برو دنبال وکالت، چون در این جایگاه بمانی حذفت می‌کنند و دیدیم که چه اتفاقی افتاد.

شرفی در پایان صحبت‌هایش گفت : باید با افرادی که در فوتبال دزدی کرده‌اند به شدت برخورد شود. هم برخورد شود و هم پول‌هایی که برده اند را پس بگیرند و هم آن‌ها را در استادیوم آزادی شلاق بزنند؛ بلیت فروشی هم بکنند تا مردم بروند و تماشا کنند. یک عده هم عبرت بگیرند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره