نماد آخرین خبر
  1. مهم
ورزشی

سلام میزبان به مرحله حذفی؛ پیروزی بر مجارستان با درخشش کاپیتان

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
سلام میزبان به مرحله حذفی؛ پیروزی بر مجارستان با درخشش کاپیتان

ورزش 3/میزبان یورو ۲۰۲۴ با پیروزی در دومین بازی‌اش در برابر مجارستان، به مرحله حذفی راه پیدا کرد.

در چارچوب بازی دوم مرحله گروهی یورو 2024 از ساعت 19:30 در گروه A مسابقات، تیم‌های آلمان و مجارستان در ورزشگاه اشتوتگارت آرنا به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 2 بر صفر آلمان به پایان رسید.در این بازی آلمان مثل دیدار رفت نمایش خوبی داشت و توانست یک برد دیگر کسب کند و صعودش را به مرحله حذفی تثبیت کند.برای آلمان موسیالا 22 و گوندوغان 67 گلزنی کردند.نمایش نویر نیز در این مسابقه جالب توجه بود و مانع گلزنی سوبوسلای و مجارها شد.آلمان با این برد 6 امتیازی شد تا همچنان در صدر قرار گیرد. دیگر بازی این گروه امشب از ساعت 22:30 بین اسکاتلند و سوئیس برگزار می‌شود.

پوشش زنده خبری

ضربه کاشته زیبا و جذاب سوبوسلای، نویر را به چالش کشید اما واکنش خوبی که گلر شماره یک به اجرا گذاشت مانع از این اتفاق افتاد.

آلمان ۲-۰ مجارستان (ایلکای گوندوغان دقیقه ۶۶):
پاس موسیالا توپ را به سمت چپ برد که میتلشتات منتظر توپ بود و بلافاصله با ارسال زمینی گوندوغان را صاحب توپ کرد تا کاپیتان مانشافت با ضربه‌ای زیبا گل دوم بازی را به ثمر برساند.

آلمان ۱-۰ مجارستان (جمال موسیالا دقیقه ۲۰):
حرکت خوب موسیالا با نفوذ گوندوغان همراه شد و پس از اینکه اوربان جلوتر از ایلکای صاحب توپ شد، این بازیکن از پشت سر به او فشار آورد و با سماجت توپ را از او گرفت و مجددا توپ را به موسیالا سپرد تا او با یک ضربه ساده دروازه مجارستان را باز کند.

کرنر مواج کروس روی پای رابرت اندریچ آمد و ضربه خوب و سرضرب این بازیکن با دخالت مدافع مجارستان راهی کرنر شد و کرنر بعدی هم حاصلی نداشت.

در شروع بازی بازیکنان مجارستان این فرصت را داشتند تا آلمانی‌ها را غافلگیر کنند و به گل اول بازی برسند اما واکنش خوب مانوئل نویر در ثانیه ۱۵ مانع از این اتفاق شد.

آرنا اشتوتگارت میزبان دومین بازی امروز یورو ۲۰۲۴ خواهد بود و از ساعت ۱۹:۳۰ امشب آلمان در دیداری از گروه A به مصاف مجارستان خواهد رفت.
اگرچه یولیان ناگلزمن می‌گوید برایش عملکرد خوب آلمان مقابل اسکاتلند در بازی افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ غیرمنتظره نبوده، اما با روند پرنوسان ژرمن‌ها در سال‌های اخیر همه شگفت‌زده شدند. علاوه بر زدن ۵ گل، نمایش آلمان جذاب بود و این تیم اگر چنین عملکردی را در بازی‌های بزرگ‌تر تکرار کند، شانس نخست قهرمانی خواهد بود. آلمان حسرت قهرمانی در خانه را دارد و از سال‌ها پیش مسئولان فوتبال این کشور تلاش کردند بهترین تیم ممکن را روانه یورو ۲۰۲۴ کنند. آن‌ها دوست ندارند این دوره دشمن‌های‌شان مثل انگلیس یا ایتالیا و یا حتی اسپانیا جام را از برلین به خانه خودشان ببرند.
تیم مارکو روسی که دوره قبل وضعیت خوبی داشت و صعود نکرد، نمی‌خواهد این اتفاق در سال ۲۰۲۴ هم تکرار شود. مجارستان مقابل سوئیس در فاز دفاعی غافلگیر شد و با نمایشی که میزبان در بازی اول داشته، برای‌شان بازی دوم در اشتوتگارت هم نگران‌کننده است. در واقع مجارستان اگر از میزبان امتیاز نگیرد، باید قید صعود را بزند، چرا که شاید این گروه، گروهی باشد که تیم سوم آن به مرحله حذفی نمی‌رسد. مجارستان علاوه بر بازی امشب، بازی بعدی را هم در اشتوتگارت برگزار خواهد کرد و شاید بازگشت سخت در همین شهر برای‌شان ممکن شود.

 ترکیب آلمان: نویر، کیمیش، رودیگر، تاه، میتل‌اشتات، آندریش، کروس، موسیالا، گوندوگان، ویرتز و هاورتز

 ترکیب مجارستان: گولاچی، داردای، اوربان، فیولا، کرکژ، شافر، ناگی، بولا، سوبوسلای، شالای، وارگا


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره