نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

اتریش یاران لواندوفسکی را در آستانه حذف قرار داد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
اتریش یاران لواندوفسکی را در آستانه حذف قرار داد

ورزش 3/تیم ملی فوتبال اتریش در دومین دیدار خود در یورو ۲۰۲۴ مقابل لهستان موفق به کسب پیروزی شد.
در دومین دیدار روز هشتم رقابت‌های یورو 2024 و از ساعت 19:30 امشب (جمعه) تیم‌های ملی لهستان و اتریش در ورزشگاه المپیک برلین به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 3 بر یک اتریش به پایان رسید تا لهستان با دو باخت شانس کمی برای صعود به مرحله بعد داشته باشد.
اتریشی‌ها در 15 دقیقه نخست این دیدار تیم برتر زمین بودند و موقعیت‌هایی نیز ساختند تا سرانجام در دقیقه 9 روی سانتر اموِنه مدافع چپ این تیم، گرنوت ترونر دیگر مدافع این تیم با ضربه سر دروازه وویچخ شزنی دروازه‌بان لهستان را باز کرد.
در ادامه لهستانی‌ها که در این دیدار نیز روبرت لواندفسکی کاپیتان خود را در ترکیب اصلی نداشتند، برای فرار از تحمل دومین شکست، بازی را در دست گرفتند و در 15 دقیقه دوم تیم برتر زمین لقب گرفتند. حملات لهستانی‌ها سرانجام در دقیقه 30 جواب داد و کریستوف پیونتک موفق شد تا گل تساوی لهستانی‌ها را به ثمر رساند تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.
در نیمه دوم اتریش ابتکار عمل را در دست گرفت و فشار زیادی روی دروازه لهستان آورد تا سرانجام قفل دروازه شزنی برای دومین بار در دقیقه 66 توسط کریستوف بومگارتنر شکسته شود. پس از این گل نیز شاگردان رالف رانگنیک به حملات خود ادامه دادند و  در دقیقه 78 توسط مارکو آرناتوویچ مهاجم باتجربه اینترمیلان از روی نقطه پنالتی برتری خود را با 3 گل تثبت کردند تا با 3 امتیاز در کنار تیم‌های فرانسه و هلند قرار بگیرند که در آخرین دیدار امشب به مصاف هم خواهند رفت.
اوموت ملر داور ترکیه‌ای قضاوت این دیدار را برعهده داشت.

لحظات حساس:

اتریش ۱-۰ لهستان (ترونر دقیقه ۹): ترونر مدافع پیش‌تاخته اتریشی‌ها به لطف اشتباه داویدوویچ موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند.

دقیقه ۱۰: سابیتزر این شانس را داشت تا گل دوم را به ثمر برساند اما این بار داویدوویچ مانع از این اتفاق شد.

لهستان ۱-۱ اتریش (پیونتک دقیقه ۳۰): شلوغی محوطه جریمه با خلاقیت کیویور لهستانی همراه شد و در نهایت پیونتک موفق شد در دو مرحله دروازه اتریش را باز کند.

دقیقه ۴۵: ضربه خوب زیلینسکی با یک سوپر سیو از پنس همراه شد تا مبادا دروازه اتریش در این دقایق گل دریافت کند.

دقیقه ۵۵: با شروع نیمه دوم هم شاهد موقعیت خاصی نبودیم و بازی در مرکز زمین، در جریان است.

دقیقه ۷۶: حرکت فوق العاده سابیتزر با خطای شزنی همراه شد تا داور بازی به سود اتریش اعلام پنالتی کند.

اتریش ۳-۱ لهستان (مارکو ارناتوویچ دقیقه ۷۹): توپ و دروازه‌بان به دو جهت مختلف رفتند تا ارناتوویچ زننده گل سوم بازی باشد.

دقیقه ۸۴: ضربه لایمر با اختلافی کم از کنار دروازه لهستان گذر کرد.
 

اتریش و لهستان، 2 بازنده دور نخست مرحله گروهی از گروه چهارم بودند و قابل پیش‌بینی بود مصاف ۲ تیم در دور دوم مرحله گروهی، برای کسب 3 امتیاز باشد. تساوی در این دیدار به سود هیچ یک از تیم‌ها نخواهد بود و تیم بازنده شانس صعود را تا حد قابل توجهی از دست می‌دهد.
هلند و فرانسه، هر ۲ بخت اصلی صعود از گروه مقابل این ۲ تیم برای کسب پیروزی نخست به دردسر افتادند و با حداقل اختلاف، موفق به در اختیار گرفتن 3 امتیاز شدند تا حساسیت مصاف اتریش و لهستان برای فرار از حذف زودهنگام به اوج برسد.
ترکیب اصلی لهستان: شزنی، بدنارک، داویدوویچ، کیویور، ‏فرانکووفسکی، پیوتروفسکی، سلیس، زالوفسکی، زیلینسکی، بوکسا، ‏پیونتک
ترکیب اصلی اتریش: پنتز، موونه، لاین‌هارت، تراونر، پوش، گریلیش، ‏زایوالد، سابیتزر، لایمر، باوگارتنر، آرناتوویچ


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره