نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

افسوس کروات‌ها در شب پایانی، بازگشت مدافع قهرمانی به جام

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
افسوس کروات‌ها در شب پایانی، بازگشت مدافع قهرمانی به جام

ورزش 3/تیم ملی ایتالیا با گلی که در دقیقه هشتم وقت‌های تلف شده به ثمر رسید به شکلی دراماتیک راهی مرحله حذفی یورو ۲۰۲۴ شد.
به گزارش تیم ملی کرواسی در سومین و آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا از ساعت ۲۲:۳۰ امشب در ورزشگاه ردبول آرنا روبروی تیم ملی ایتالیا به میدان رفت و در حالی که تا لحظات پایانی با یک گل جلو بود، نتوانست از این فرصت استفاده کند و با نتیجه ۱-۱ برابر این تیم متوقف شد.
دو تیم در نیمه اول توانستند فرصت‌هایی را روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند اما بدون شک بهترین موقعیت گلزنی در این نیمه در دقیقه ۲۸ این بازی روی یک ضربه کرنر برای ایتالیا به وجود آمد. توپ به نیکولو بارلا رسید و او با یک سانتر زیبا روی دروازه توانست موقعیت بسیار خوبی را برای باستونی ایجاد کند.
مدافعان کرواسی روی این صحنه جا ماندند و این بازیکن این فرصت را داشت که بدون مزاحم تیم ملی ایتالیا را از حریف پیش بیاندازد اما لیواکوویچ مثل همیشه ناجی دروازه تیمش شد و توانست مانع از باز شدن دروازه این تیم شود و مهاری درخشان را با یک دست انجام داد.
دو تیم در نهایت نیمه اول را بدون گل زده به پایان بردند و در حالی که تنها هفت دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود، برخورد توپ به دست فراتسی باعث شد که کمک داور ویدیویی وارد عمل شود و داور بازی پس از بازبینی این صحنه اعلام کرد که خطای هند در محوطه جریمه رخ داده است و یک ضربه پنالتی به سود تیم ملی کرواسی اعلام کرد.
لوکا مودریچ پشت این ضربه قرار گرفت اما جانلوییجی دوناروما موفق شد ضربه این بازیکن را مهار کند اما این ستاره کروات تنها به چند ثانیه فرصت نیاز داشت که بتواند توپی که بار دیگر روی دروازه ایتالیا آمده بود را به گل تبدیل کند و به این ترتیب اشتباهش در ضربه پنالتی را برای تیم ملی کشورش جبران کرده باشد.
شاگردان لوچانو اسپالتی پس از گلی که دریافت کردند فشار روی دروازه حریف را بیشتر کردند و چند موقعیت گل هم به وجود آوردند اما نتوانستند دروازه این تیم را باز کنند و بالاخره در دقیقه هشتم وقت‌های تلف شده و در حالی که همه منتظر شنیدن سوت پایان بازی بودند، این متئو زاکانی بود که روی پاس درخشان کالافیوری توانست گل مساوی را به ثمر برساند و تیم ملی ایتالیا را به شکلی باورنکردنی و دراماتیک در ایم مسابقات نگه دارد.
به این ترتیب، ایتالیا با کسب چهار امتیاز پس از تیم ملی اسپانیا راهی مرحله بعدی یورو ۲۰۲۴ شد و تیم ملی کرواسی با دو مساوی و یک باخت و کسب تنها دو امتیاز از دور این رقابت‌ها کنار رفت.

لحظات حساس:

ایتالیا ۱-۱ کرواسی (متئو زاکانی دقیقه ۹۰+۸):پاس بی‌نظیر کالافیوری باعث شد تا مدافعان کرواسی درگیر شوند اما زاکانی در عمق خط دفاع کروات‌ها نفوذ کرد و گل تساوی را به ثمر برساند.

دقیقه ۸۵: فشار بازیکنان ایتالیا بی‌حاصل بوده است و کرواسی سعی دارد بازی را در مرکز زمین مدیریت کند.

دقیقه ۸۰: پاس در عرض کیه‌زا به اسکاماکا در مقابل دهانه دروازه به این بازیکن رسید اما ضربه بسیار ضعیفی به توپ زد.

دقیقه ۶۵: فرصت سوزی عجیب دارمیان باعث شد هواداران کرواسی نفس خود را در سینه حبس کنند.

ایتالیا ۰-۱ کرواسی (لوکا مودریچ دقیقه ۵۴):ضربه کراماریچ با مهار فوق العاده دوناروما همراه شد اما غفلت مدافعان آتزوری باعث شد توپ مقابل پای مودریچ فرود بیاید و گل اول بازی را به ثمر رساند.

دقیقه ۵۳: دوناروما دست مودریچ را خواند و موفق شد ضربه پنالتی مودریچ را مهار کند.

دقیقه ۵۲: توپ ارسال شده توسط کراماریچ با برخورد به دست فراتسی همراه شد و داور پس از بازبینی اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۳۵: شوت زمینی و خطرناک پلگرینی توسط لیواکوویچ به خوبی مهار شد.

دقیقه ۲۵: سیو لیواکوویچ، باستونی را ناکام گذاشت.

دقیقه ۲۰: ارسال کالافیوری با ضربه سر رتگی همراه شد اما به نظر می‌رسید این توپ با گردن گواردیولا هم برخورد داشته است.

دقیقه ۱۰: ارسال دی‌مارکو در داخل محوطه جریمه به پلگرینی رسید اما ضربه خوبی به توپ نزد.

دقیقه ۴: ضربه از راه دور سوتالو با واکنش استثنایی دوناروما راهی کرنر شد.

در یکی از بازی‌های امشب ایتالیا و کرواسی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
تیم ملی ایتالیا در بازی اول خود مقابل تیم ملی آلبانی به پیروزی رسید و در بازی دوم خود مقابل تیم ملی اسپانیا شکست خورد و حالا سه امتیازی است. از سوی دیگر تیم ملی کرواسی در بازی اول خود با نتیجه سه بر صفر مقابل تیم ملی اسپانیا شکست خورد و در بازی دوم خود مقابل تیم ملی آلبانی به تساوی دو بر دو رسید. کرواسی در حال حاضر یک امتیاز دارد و برای این که بتواند برای صعود به دور بعدی رقابت ها شانسی داشته باشد باید بتواند ایتالیا را شکست بدهد.
ترکیب کرواسی: لیواکوویچ، استانیشیچ، شوتالو، پونگراچیچ، گواردیول، مودریچ، بروزوویچ، کواچیچ،  سوشیچ، پاسالیچ و کراماریچ

ترکیب ایتالیا: دوناروما، دی لورنتزو، باستونی، کالافیوری، دارمیان، جورجینیو، پلگرینی، دی مارکو، بارلا، راسپادوری و رتگی


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره