نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

مجهزترین ورزشگاه ایران افتتاح شد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
مجهزترین ورزشگاه ایران افتتاح شد

ورزش 3/ورزشگاه جدید با امکانات بین‌المللی و طراحی زیبا به سرانه ورزش ایران اضافه شد.مجهزترین ورزشگاه ایران افتتاح شد

 مجموعه ورزشی ۳۰ هزار نفری شهید آیت‌الله رئیسی کرمان در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال با حضور وزیر کشور، استاندار کرمان و مسؤولان استانی به بهره‌برداری رسید.

این مجموعه شامل چهار زمین چمن تمرینی، سالن چند منظوره استخر، سونا، بدنسازی است که ساخت آن سال ۱۳۸۵ آغاز شده بود.

مرحله نخست این ورزشگاه قرار بود با ظرفیت ۳۰ هزار نفر باشد ولی بر اساس نقشه‌های مهندسی و با تکمیل پروژه در فازهای بعدی می‌تواند ۶۰ هزار نفر را هم پوشش دهد.

ورزشگاه شهید آیت‌الله رئیسی کرمان طبق آخرین استانداردهای جهانی احداث شده و دارای چهار رختکن، سالن گرم و خشک، سالن کنفرانس استاندارد است که در فازهای بعدی ضمن دارا بودن سالن چند منظوره، استخر و تبدیل به مجموعه ورزشی کامل می شود.

در سال ۹۳ و ۹۴، چهار زمین تمرینی (۲ زمین چمن مصنوعی و دو زمین چمن طبیعی) برای این ورزشگاه راه‌اندازی شد که اکنون بازی‌های تیم‌های پایه مس در زمین شماره ۲ (زمین چمن مصنوعی) آن برگزار می‌شوند.

حسین مدرس خیابانی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در آیین افتتاح این ورزشگاه گفت: ساخت ورزش و اماکن ورزشی اهمیت کمتری از تولید و اشتغال ندارد، لذا ورزشگاه آیت‌الله رییسی کرمان از محل مسؤولیت اجتماعی این شرکت ساخته شده و ۲ ورزشگاه دیگر در شهربابک و رفسنجان نیز در دست افتتاح داریم.

او ادامه داد: ورزشگاه کرمان جزو چند ورزشگاه مجهز کشور است که براساس استانداردهای روز دنیا ساخته شده امکان برگزاری تورنمنت های بین‌المللی را دارد و سکوهای تماشاگران آن مطابق با استاندارد جهانی است.

مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران یادآور شد: این مجموعه ورزشی با اعتبار ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد ریال در مساحت ۳۸ هکتار سرمایه گذاری با سالن های مجهز و پیشرفته ساخته شده است
بخشی از دستاوردهای دولت سیزدهم

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان نیز در آیین افتتاح این طرح با اشاره به ساخت سه ورزشگاه در این استان ابراز کرد: ورزشگاه شهدای مس رفسنجان در حال استفاده است، ورزشگاه شهید آیت‌الله رئیسی کرمان امروز افتتاح شد و ورزشگاه شهربابک نیز در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد که اجرای این پروژه‌ها کار بزرگی بود که در قالب مسؤولیت اجتماعی اجرایی شد


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره