نماد آخرین خبر

مسائل سیاسی، علت جدایی سرمربی جدید پرسپولیس!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
مسائل سیاسی، علت جدایی سرمربی جدید پرسپولیس!

ورزش 3/خوان کارلوس گاریدو در شرایطی به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب شده که استعفای او از سمت قبلی، دلایل جالبی دارد.
بالاخره و پس از کش و قوس فراوان، سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب شد. خوان کارلوس گاریدو اسپانیایی در شرایطی قرار است به عنوان جانشین اوسمار ویرا روی نیمکت سرخ‌ها بنشیند که از جدایی او در تیم قبلی، مدت زمان زیادی نمی‌گذرد.
گاریدو تا پیش از این هدایت تیم فوتبال اتحاد العاصمة الجزایر را برعهده داشت و لیگ را با این تیم در رتبه چهارم به پایان رساند. اما جدایی او از تیم قبلی، دلیل جالبی دارد که پای مسائل سیاسی را به موضوع باز می‌کند.
در دیدار مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون‌های آفریقا، اتحاد العاصمة الجزایر می‌بایست در تاریخ دوم اردیبهشت، از تیم نهضة برکان مراکش پذیرایی می‌کرد اما به دلیل اختلافاتی که بر سر لباس‌های تیم نهضة برکان پیش آمد، تیم اتحاد الجزایر از انجام بازی نیمه نهایی جام کنفدراسیون آفریقا برابر تیم مراکشی خودداری کرد.

ماجرا از آنجا شروع شد که مقامات گمرک الجزایر، لباس‌های تیم نهضة برکان را به دلیل نقشه‌ای که بر روی آن‌ها وجود داشت و شامل منطقه مورد مناقشه صحرای غربی می‌شد، توقیف کردند. مقامات الجزایری معتقد بودند که این نقشه به دلایل سیاسی حساس است و نمی‌تواند در مسابقه استفاده شود.
در نتیجه، تیم نهضة برکان از پوشیدن لباس‌های جایگزین خودداری کرد و حاضر نشد در مسابقه شرکت کند. این موضوع باعث شد که کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) تصمیم بگیرد تیم اتحاد الجزایر را بازنده اعلام کند و نتیجه را 3-0 به نفع تیم نهضة برکان ثبت کند. اتحاد الجزایر در بازی برگشت نیز شرکت نکرد تا در مجموع و با دو رأی انضباطی، با نتیجه 6 بر صفر بازنده شود و از صعود به بازی فینال بازبماند.
در گزارشی که سایت lesiteinfo در این خصوص منتشر کرده، نوشته است که خوان کارلوس گاریدو، سرمربی اسپانیایی، به دلیل این اتفاقات، آماده بود تا بلافاصله پس از پایان فصل قبل، از سمت خود به عنوان سرمربی تیم اتحاد العاصمة الجزایر کناره‌گیری کند.
مجله "فوت ألجیری" و سایر سایت‌های الجزایری نیز از جمله دلایل این تصمیم، آسیب دیدن رابطه گاریدو با تعدادی از بازیکنان تیم و عدم دستیابی به اهداف تعیین شده اعلام کرده بودند.
گاریدو به هیئت مدیره اتحاد العاصمة ناراحتی خود را از اصرار به عدم برگزاری مسابقه نیمه‌نهایی جام کنفدراسیون آفریقا مقابل تیم نهضت برکان اعلام کرده بود. او بسیار به کسب این عنوان برای دومین بار متوالی برای باشگاه و سومین بار برای خودش با سه تیم مختلف (پس از الاهلی مصر در سال 2014 و الرجاء در سال 2018) امید داشت.
انصراف اتحاد العاصمة از بازی‌های نیمه‌نهایی مقابل نهضت برکان تصمیم گاریدو را قطعی کرد، به ویژه که این انصراف تأثیر منفی بر تیم داشت و تنها چند ساعت پس از اعلام شکست انضباطی 3-0 مقابل نهضت برکان از سوی کمیته انضباطی فدراسیون آفریقا در بازی رفت، باعث شد که تیم گاریدو در مسابقه نیمه‌نهایی جام الجزایر مقابل شباب بلوزداد نیز شکست بخورد.
قرارداد گاریدو با اتحاد العاصمة در 30 ژوئن به پایان می‌رسد. هیئت مدیره باشگاه به او پیشنهاد تمدید قرارداد برای یک فصل دیگر را داده بود، اما او به دلایل مذکور این پیشنهاد را رد کرد تا راهی پرسپولیس شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره