نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

اولی واتکینز بهترین بازیکن دیدار هلند و انگلیس

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
اولی واتکینز بهترین بازیکن دیدار هلند و انگلیس

ورزش 3/اولی واتکینز، مهاجم تیم ملی انگلیس، پس از درخشش در دیدار نیمه‌نهایی مقابل هلند و به ثمر رساندن گل پیروزی‌بخش، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.
  امشب در چارچوب مرحله نیمه نهایی یورو 2024، هلند و انگلیس به مصاف هم رفتند. بازی با برتری هلند آغاز شد و این تیم در دقیقه 7 توسط ژاوی سیمونز به گل اول دست یافت. اما انگلیس در دقیقه 18 با پنالتی هری کین بازی را به تساوی کشاند. در ادامه بازی، هر دو تیم موقعیت‌های گلزنی داشتند، اما هیچکدام نتوانستند از فرصت‌های خود استفاده کنند. بازی تا دقیقه 91 با نتیجه 1-1 مساوی دنبال می‌شد تا اینکه در یک ضدحمله برق‌آسا، انگلیس به گل برتری دست یافت. واتکینز که در دقیقه 81 به جای هری کین، کاپیتان و گلزن برتر انگلیس، به میدان آمده بود، در 13 دقیقه حضور خود، تأثیری غیرقابل انکار بر روند بازی گذاشت و به عنوان ناجی تیمش در این دیدار حساس ظاهر شد.
او در دقیقه 91 با یک حرکت انفرادی تماشایی و شوت دقیق، دروازه هلند را باز کرد و گل دوم انگلیس را به ثمر رساند. این گل دراماتیک، فینالیست شدن انگلیس در یورو 2024 را قطعی کرد و شادی عظیمی را در اردوی تیم ملی انگلیس به ارمغان آورد.
هیئت ناظران فنی یوفا در تمجید از عملکرد واتکینز گفتند: "او با به ثمر رساندن یک گل انفرادی فوق‌العاده، تأثیری چشمگیر در بازی گذاشت."
واتکینز که در این فصل برای استون ویلا در لیگ برتر انگلیس عملکردی درخشان داشته، بار دیگر ثابت کرد که یکی از آینده‌دارترین مهاجمان فوتبال جهان است. او با گلزنی در حساس‌ترین بازی‌ها، خود را به عنوان یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی انگلیس معرفی کرده است.
انگلیس که در این دوره از رقابت‌ها عملکردی درخشان داشته، امیدوار است که در فینال نیز به روند پیروزی‌های خود ادامه دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. در فینال، انگلیس به مصاف اسپانیا خواهد رفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره