نماد آخرین خبر

اینچه‌ درگاهی: بعد از ۶۰ سال در المپیک هستیم

منبع
ايرنا
بروزرسانی
اینچه‌ درگاهی: بعد از ۶۰ سال در المپیک هستیم

ایرنا/ رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: اینکه نماینده ایران پس از ۶۰ سال موفق به حضور در بازی‌های المپیک شده ارزش بسیاری دارد و این حضور برای ما به اندازه یک مدال طلا ارزشمند است.
زهرا اینچه‌درگاهی با اشاره به شرایط خاص المپیک و رقابت سخت برای کسب سهمیه در این بازی‌ها اظهار داشت: حضور در المپیک برای ما یک افتخار است و معادل مدال طلا ارزش دارد. اگر بخواهیم منطقی و بر اساس معیارهای ورزشی صحبت بکنیم باید گفت انتظار ما از این رشته کسب سهمیه و حضور در پاریس بود که این اتفاق رقم خورد و امیداریم در ادامه راه نیز شاهد عملکرد خوب نماینده ایران در این دوره از بازی‌ها باشیم.
وی ادامه داد: براساس برنامه‌ای که از سال ۱۳۹۶ برای آن طرح‌ریزی کردیم، ژیمناستیک در المپیک پاریس نماینده خواهد داشت و امروز به این افتخار رسیدیم. در همان زمانی که کار را آغاز کردیم طبق یک برنامه علمی پیش رفتیم و با انتخاب قهرمانان، برگزاری اردوها و اعزام نفرات، تمهیدات لازم را برای حرکت در این مسیر پیش‌بینی کردیم و امروز به آنچه می‌خواستیم، دست یافتیم.
رئیس فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد: مشکلی که در میانه راه در فدراسیون رخ داد منجر به قطع شدن برنامه‌ها آن هم به مدت ۲/۵ سال شد؛ اگر این چنین نمی‌شد، امروز می‌توانستیم از مدال صحبت کنیم و یک نماینده دیگر نیز در این بازی‌ها داشته باشیم. البته بعد از بازگشت سعی کردیم این مدت را با تلاش مضاعف جبران کنیم اما متاسفانه مهدی احمد کهنی را از دست دادیم و مهدی الفتی تنها نماینده ما در پاریس خواهد بود.
اینچه‌درگاهی گفت: همین که ژیمناستیک بعد از ۶۰ سال موفق به کسب سهمیه المپیک شد، یک افتخار برای ما به شمار می‌رود، البته ما در این بازی‌ها یک داور ایرانی هم داریم و حمید هاشمی به نمایندگی از جامعه داوری ژیمناستیک در پاریس قضاوت خواهد کرد.
وی در مورد اینکه اشتباه صورت گرفته که به محرومیت مهدی احمد کهنی منجر شد، چرا و به چه علت اتفاق افتاد یادآور شد: بخشی از این اشتباه به خود ورزشکار باز می‌گردد و بخش دیگر آن به علت عدم توجه فدراسیون وقت بود که در نهایت منجر به این ماجرا شد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در خصوص وضعیت تجهیزات و شرایط به روز بودن ادوات این رشته گفت: این مساله در دستور کار است و به‌روز کردن تجهیزات ژیمناستیک در برنامه کاری فدراسیون قرار دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره