نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

کلمبیا به فینال کوپا آمریکا 2024 پرواز کرد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
کلمبیا به فینال کوپا آمریکا 2024 پرواز کرد

ورزش 3/ شاگردان نستور لورنزو با گل جفرسون لرما مقابل تیم مارسلو بیلسا با نتیجه 1-0 پیروز شدند و به فینال کوپا آمه‌ریکا رسیدند.
 کلمبیا چهارشنبه هفته جاری در مرحله نیمه نهایی کوپا آمه ریکا 2024 در ورزشگاه بانک آو آمریکا در شارلوت اروگوئه را 1-0 شکست داد و روز یکشنبه در میامی رقیب تیم ملی آرژانتین برای کسب عنوان قهرمانی شد.
تیم پر شور  نستور لورنزو که پس از 23 سال به فینال بازگشته است ، در یک مسابقه بسیار سخت با یک نفر کمتر بازی را با موفقیت به اتمام رساند.
اگرچه کلمبیا در نیمه دوم ده نفره بود اما به لطف ضربه سر جفرسون لرما در نیمه اول، برد بزرگی به دست آورد، آن هم در مسابقه‌ای جنجالی که با درگیری بازیکنان اروگوئه و هواداران کلمبیایی در سکوها به پایان رسید .کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (CONMEBOL) گفت که در حال بررسی این حادثه است.
در حالی که اکثر تماشاگران، بیش از 70000 نفر، از ابتدا از کلمبیا حمایت می‌کردند، لرما پس از آن که داروین نونز، مهاجم اروگوئه ای، سه موقعیت خوب را هدر داد تا تیمش را جلوتر برد، گل پیروزی را به ثمر رساند.
مهاجم اروگوئه ای لیورپول در دقیقه 17 در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت فوق العاده ای شد، اما نزدیک به دروازه شوت زد و نتوانست ضربه محکمی را بزند و سپس یک ضربه عالی ارسال کرد که نتوانست به تور دروازه برخورد کند و او را وادار به چمباتمه زدن کرد. او این فرصت را هدر داد.
خامس رودریگز، کاپیتان کلمبیا، که در این مسابقه بامدادی رکورد شش پاس گل لیونل مسی آرژانتینی در یک تورنمنت کوپا آمریکا را شکست، گفت: "ما بازی بسیار خوبی انجام دادیم.ما با وجود داوری ضعیف  کار بسیار پیچیده ای در برابر یک رقیب بسیار قوی داشتیم و خوشحالم پیروز شدیم."


وی در پایان گفت: " ما با شایستگی به فینال راه یافتیم. من نزدیک به 13 سال است منتظرم و این عنوان را می خواهم."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره