همشهری/ روزی که بختیار رحمانی به استقلال آمد، هواداران در پوست خودشان نمی‌گنجیدند. در این میان مهدی رحمتی آن‌قدر ذوق‌زده بود که بلافاصله عکسی از خودش در کنار خرید تازه آبی‌ها منتشر کرد تا لابد نشان بدهد نقش به‌سزایی در استقلالی شدن بختیار داشته است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

 آن روز اما، هیچ‌کدام از این دو ستاره فکرش را هم نمی‌کردند کارشان به جایی برسد که آخرین بازی نیم‌فصل اول را به دلایل فنی و با صلاحدید سرمربی تیم از دست بدهند. برای بازی با سپاهان، بختیار اصلا به اصفهان نرفت و رحمتی هم در نقش جهان نیمکت‌نشین شد.
رحمتی؛ یادت هست آقای منصوریان؟
علیرضا منصوریان در حالی سرمربی استقلال شد که مهدی رحمتی به خاطر اتفاقات بازی با تراکتورسازی در پایان لیگ پانزدهم، دو جلسه محرومیت انضباطی داشت. علیمنصور اما از روزی که آمد شروع به چانه‌زنی کرد تا شاید این محرومیت بخشوده شود. او به هر دری زد که رحمتی را از ابتدای فصل داشته باشد، در نهایت هم به شکلی عجیب موفق شد جلسه دوم محرومیت گلرش را به تعلیق در بیاورد. به این ترتیب در بازی با نفت تهران حسینی درون دروازه ایستاد و بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید اما از هفته دوم و مصاف با استقلال‌خوزستان خود رحمتی درون چارچوب آبی‌ها قرار گرفت. حالا که رسیده‌ایم به هفته پایانی نیم‌فصل و قلعه‌نویی شخصا رحمتی را نیمکت‌نشین کرده، بد نیست فضای اول فصل را به او یادآوری کنیم. اینکه خیلی‌ها می‌گفتند هنوز برای منصوریان زود است که سرمربی استقلال شود، شاید به خاطر همین چیزها بود؛ جایی که او در مورد یکی مثل رحمتی دچار چنین اشتباه محاسباتی وحشتناکی می‌شود و تازه بعد از چند ماه می‌فهمد بزرگ‌ترین دوست او در این تیم، بزرگ‌ترین تهدید اوست! روزی که بختیار رحمانی به خاطر تعویضش در بازی با سیاه‌جامگان قهر کرد، منصوریان در این مورد گفت: «رحمتی و خسرو حیدری بزرگ‌ترهای تیم هستند و باید چنین مسائلی را کنترل کنند. اگر یک بار دیگر چنین اتفاقی تکرار شود از آنها توضیح خواهم خواست.» حالا اما کار به جایی رسیده که خود رحمتی حاشیه‌ساز می‌شود و از ترکیب بیرون می‌رود. الان از چه کسی توضیح می‌خواهید آقای سرمربی؟
بختیار؛ عقب‌تر از فولاد و حتی تراکتور

شاید حتی بدبین‌ترین هوادار استقلال هم فکرش را نمی‌کرد خرید پرسروصدای بختیار رحمانی در ابتدای فصل، چنین عاقبتی پیدا کند. وقتی علیرضا منصوریان پیش از بازی مهم با سپاهان صرفا به دلایل فنی اسم رحمانی را از لیست 18نفره تیمش خط می‌زند، کاملا واضح است که صید بزرگ آبی‌ها چه کیفیتی داشته! جالب اینجاست که بعد از انتشار خبر خط خوردن اسم بختیار، حتی هواداران استقلال هم در فضای مجازی نسبت به این اتفاق موضع حمایتی گرفتند که در نوع خودش جالب بود. بختیار دوران اوجش را در فولاد لیگ سیزدهم پشت سر گذاشت و پس از آن درگیر مشکلات خدمت سربازی شد. اگرچه او در تراکتورسازی حتی سایه‌ای از بختیار قابل انتظار هم نبود اما باز عملکردش نسبت به فصل جاری به شدت قابل دفاع‌تر به نظر می‌رسید. رحمانی در نیم‌فصل اول لیگ پانزدهم برای تراکتور سه گل زد و یک پاس گل داد، در حالی که امسال فقط یک پاس گل نه‌چندان فوق‌العاده در جریان شکست خانگی برابر نفت آبادان به نام او ثبت شده است. بختیار که در داربی تهران یک دقیقه هم بازی نکرد، یکی، دو مرتبه به خاطر اعتراض به تعویض و عدم حضور در تمرینات ریکاوری حاشیه‌ساز شد تا اینکه در نهایت برای بازی با سپاهان از کل فهرست استقلال کنار رفت. به این ترتیب هیچ بعید نیست به زودی شاهد جدایی رحمانی از جمع آبی‌ها باشیم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید