مهر/ مدیر تیم فوتبال امید ایران با اشاره به نشست‌های مشترکی که پیش از این با کمیته ملی المپیک داشت، گفت: نباید اینطور باشد که فدراسیون فوتبال در تامین هزینه‌ها و نیازهای تیم امید تنها بماند.
حمید استیلی درباره شرایط تیم فوتبال امید ایران گفت: فدراسیون فوتبال به وظیفه و دین خود در قبال تیم های ملی مختلف عمل کرده و با وجود تمام مشکلات مالی و محدودیت ها می بینیم تیم های رده های سنی مختلف مدام در تورنمنت های برون مرزی و مسابقات بین المللی شرکت می کنند. برنامه های تیم امید هم در حال پیگیری است. با این وجود موضوع تیم المپیک با سایر تیم های ملی تفاوت دارد و کمیته ملی المپیک هم در این زمینه باید نقش آفرین باشد. نباید اینطور باشد که فدراسیون فوتبال در تامین هزینه ها و نیازهای تیم المپیک تنها بماند. به هر صورت این تیم قرار است برای ورزش کشور افتخار آفرین باشد و برای کسب یک سهمیه تاریخی تلاش کند.
مدیر تیم امید با اشاره به ارائه برنامه آماده سازی المپیک یادآور شد: برنامه ما آماده شده و طی هفته آینده رسماً تحویل مسئولان محترم کمیته ملی المپیک می شود. پیش از این هم بارها نشست های مشترکی با آقای صالحی امیری و همکارانشان در این زمینه داشته ایم که بر ضرورت حمایت از این تیم تاکید شد. امسال رشته‌های مختلف ورزشی وارد رقابت های انتخابی المپیک می شوند و کمیته ملی المپیک به همراه وزارت ورزش از تمامی فدراسیون ها در این مسیر حمایت خواهد کرد تا بیشترین سهمیه برای کشور کسب شود.
استیلی تصریح کرد: فوتبال هم هیچ تفاوتی با سایر رشته ها ندارد و باید در مسیر کسب سهمیه مورد حمایت قرار بگیرد. البته با حمایت فدراسیون فوتبال برنامه های ما متوقف نشده و همچنان تدارک لازم را در نظر داریم اما در این مسیر باید حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک هم در تیم امید احساس شود که قطعاً از هر نظر موجب بالا رفتن روحیه تیم و بهبود شرایط خواهد شد. به نظر من در این زمینه نباید هیچ تفاوتی وجود داشته باشد و انتظار ما این است که فوتبال هم مورد حمایت جدی قرار بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید