بانک ورزش/ اگر یک نفر خیرخواه در اطراف باشگاه پرسپولیس حضور دارد، لطفا این مطلب را برای گابریل کالدرون ترجمه کند و در اختیار سرمربی سرخپوشان قرار بدهد. این یک نفر، باید به او یادآوری کند کسی که جونیور براندائو را به پرسپولیس قالب کرده، پولش را تام و تمام گرفته و دارد کیفش را می‌کند، دیگر دلیلی ندارد میلیون‌ها ایرانی خون به جگر شوند تا ثابت شود او فوتبالیست خوبی است. آقا خوردند، بردند، رفت؛ ترکیبی که اصلا در کشور ما تازه و عجیب نیست. شاید کالدرون فکر می‌کند حالا که باشگاه هزینه‌ای کرده و بازیکنی خریده، باید به اندازه کافی به او فرصت داد تا هنرش را نشان بدهد، اما کدام «هنر» اخوی؟ اینقدر این بنده‌خدا را زابرا نکنید؛ از داربی تا بازی شهرستان و از سپاهان تا ورزشگاه خالی. کسی که یک استپ ساده نمی‌تواند بکند و کسی که در بازی تدارکاتی جلوی شهدای زرکان هم قادر به گلزنی نیست، چه گلی قرار است به سر پرسپولیس بزند؟
ما اساسا ملت بخشنده‌ای هستیم رفیق؛ قبل از این بنده‌خدا هم امثال تادئو و دی‌کارمو و اوکراینی‌ها و پانامایی‌ها آمده‌اند، رزق و روزی‌شان را از سر سفره احسان مردم ایران برداشته‌اند و رفته‌اند. بقیه تیم‌ها و مخصوصا همین رقیب سنتی هم کلی از این بازیکن‌ها داشته‌اند. هیچوقت هم اصراری نبوده که مثلا ما بفهمیم اینها بازیکنان خوبی هستند. کالدرون اما با این اصرار وحشتناک، دارد عمر خودش در ایران را کوتاه‌تر می‌کند. حیف آن فوتبال باطراوت پرسپولیس در نیم‌ساعت اول نیست که با ناشی‌گری‌ها و فرصت‌طلبی‌های پیاپی جونیور، از بین رفت؟ اگر به جای این برزیلی یکی از بازیکنان جوان ایرانی به میدان می‌رفت، بدتر از این کار می‌کرد؟ اگر از آن همه توپ که درون محوطه جریمه به جونیور رسید فقط یکی تبدیل به گل می‌شد، بازی در نیمه دوم آن گره کور را می‌خورد؟ آقاجان هشتاد و سه میلیون نفر فهمیدند داستان حضور جونیور در پرسپولیس چیست و البته کمترین تقصیر را هم در جذب او شما دارید. حالا دیگر وا بده، وا بده لعنتی!
پی‌نوشت: همه جای جهان هواداران تیم‌ها ایجنت بازیکنان و مربیان را می‌شناسند، اما در بنجل‌چپانی بزرگ فوتبال ایران، مثلا کسی آقای «ف» را که پشت انتقال تاریخی جونیور بوده نمی‌شناسد و در نتیجه او در آینده فرصت‌های بیشتری برای صید دلار از این آشفته‌بازار خواهد داشت. این، جنبه تاسف‌برانگیزتر داستان است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

منبع : بانک ورزش