بانک ورزش/ از زمانی که محمدحسن انصاری‌فرد با سمت مدیرعاملی به پرسپولیس برگشت، روشن بود که او تغییرات مد نظر خودش را در این باشگاه اعمال خواهد کرد. یکی از تغییرات مورد انتظار هم جایگزینی افشین پیروانی با محسن خلیلی بود؛ اتفاقی که رخ داد و از حالا به بعد پیروانی سرپرست سرخپوشان و یا به اصطلاح «مدیر تیم» خواهد بود. پیروانی قبلا یک دوره این سمت را در پرسپولیس داشت که مشکلاتی برایش به وجود آمد و جدا شد، اما حالا با بازگشت انصاری‌فرد او هم برگشته است. به هر حال خیلی از هواداران پرسپولیس به پیروانی علاقه دارند و همین مساله انتقاد کردن از او را دشوار می‌کند، اما حقایقی هم وجود دارد که ممکن است نادیده گرفتن‌شان به زیان پرسپولیس و خود افشین تمام شود.
حقیقت آن است که افشین پیروانی طی دوره قبلی حضورش در پرسپولیس مجموعه کارهایی انجام داد که کاملا عوامگرایانه، غیرکابردی و حتی زیانبار بود. اولا که او زیاد مصاحبه می‌کرد؛ کاری که مرسوم نیست سرپرست یک تیم انجام بدهد. دوم اینکه افشین عادت داشت در بعضی مسابقات از روی نیمکت بلند شود و کنار خط طولی زمین بیاید. البته آستانه تحمل برانکو بالا بود و با این مساله مدارا می‌کرد، اما مشخص نیست در صورت تکرار این رفتار آماتور، کالدرون هم همین‌قدر بردبار باشد. به فرض که پیروانی بار فنی خوبی هم داشته باشد، اما او باید بداند صرفا به عنوان سرپرست در پرسپولیس مشغول شده و حق مداخله در کار سرمربی را ندارد. در کنار این، یکی از عجیب‌ترین رفتارهای پیروانی، تصمیم ابتکاری او برای بایگانی کردن پیراهن شماره12 پرسپولیس بود؛ به این بهانه که این شماره مال هواداران است و کسی نباید آن را بپوشد! این منطق آنقدر سست و منحصربه‌فرد بود که خیلی‌ها از آن ایراد گرفتند، اما جالب است بدانید در تمام طول این مدت اصلا شماره 12 بایگانی نبوده و ابوالفضل درویش‌وند آن را به تن می‌کرد، اما چون گلر سوم سابق سرخ‌ها فرصت بازی پیدا نمی‌کرد، دم خروس رفتار پوپولیستی پیروانی هم بیرون نمی‌زد.
نهایتا یکی از آخرین شاهکارهای پیروانی در طول دوره کوتاه سرپرستی‌اش در پرسپولیس، مصاحبه تحقیرکننده و تحریک‌آمیز او پیش از داربی برگشت لیگ هفدهم بود؛ جایی که افشین با اشاره به فاصله 16 امتیازی سرخابی‌ها مدعی شد: «آقای اینفانتینو هم پرسپولیسی است و وقتی به ایران بیاید و این فاصله امتیازی را ببیند، جام را به ما می‌دهد.» اینفانتینو اما آمد و تنها گل وریا غفوری را از نزدیک تماشا کرد تا پرسپولیس آن بازی را به سربازان پرانگیزه شفر ببازد و آقای پیروانی هم از 40 دقیقه گریه کردنش حرف بزند. کاش او در بازگشش به نیمکت پرسپولیس، سرپرست کم‌حاشیه‌تر، کم‌حرف‌تر و کم‌سوداتری باشد. افشین باید بداند این محبوبیت‌ها، خیلی هم دایمی و تضمین‌شده نیست. دیگر خود دانید!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

منبع : بانک ورزش