بانک ورزش/ درگیری اخیر مهدی رحمتی و حسین حسینی در فضای مجازی، دست‌کم یک واقعیت را برای صدمین بار تایید کرد؛ اینکه داستان استقلال در ذهن رحمتی هرگز تمام نمی‌شود. از مس کرمان تا سپاهان و از پیکان تا شهر خودرو، رحمتی هر جا باشد فکر و ذکرش پیش استقلال است؛ آنقدر که از ریز اتفاقات رخ داده در این تیم غافل نمی‌شود و حتی حواسش به کسانی که درخشش رقیب او را تبریک گفتند هست! شاید ابتدای فصل خیلی‌ها تحت تاثیر ترک ناگهانی و بی‌سروصدای استقلال توسط رحمتی قرار گرفتند، اما حالا جدل اینستاگرامی او با حسینی (فارغ از اینکه حق با کیست) نشان می‌دهد شاید جسم رحمتی در اردوگاه آبی‌ها نباشد، اما همه روح و جانش هنوز همان‌جاست!
هم طعنه، هم لطمه
حمله ناگهانی رحمتی به حسینی در اینستاگرام نکات زیادی دارد، اما کلیدی‌ترین مساله در این داستان، طعنه و لطمه همزمان رحمتی به رقیب جوانش است. او در اولین پستی که علیه حسینی منتشر کرد، از کسانی که طی یک هفته گذشته و بعد از داربی تهران از او دلجویی کردند و حلالیت طلبیدند قدردانی کرد! این یعنی لابد بسیاری از استقلالی‌ها از عملکرد حسین حسینی در دیدار با پرسپولیس راضی نبوده‌اند و این مساله را با رحمتی در میان گذاشته‌اند! البته که نمایش حسینی در هیچکدام از دو داربی رفت و برگشت امسال رضایتبخش نبود، اما یادآوری زیرپوستی این نکته از سوی رحمتی هم چندان زیبنده نیست. فراموش نکنیم خود او در آخرین داربی‌اش یعنی همان بازی نوروزی با پرسپولیس که آن همه جنجال سر پنالتی فرشید اسماعیلی به وجود آمد، شکست را با استقلال تجربه کرد؛ آن هم در حالی که سرخپوشان در آن مسابقه فقط دو ضربه داخل چارچوب داشتند که از بین آنها ضربه سر نوراللهی گل شد. مساله مهم‌تر اما زمان نامناسبی است که رحمتی برای حمله به گلر استقلال انتخاب کرده. آبی‌ها دوشنبه باید در یک دیدار سرنوشت‌ساز به مصاف الاهلی عربستان بروند؛ بنابراین طبیعتا جنگ روانی با حسینی، لطمه جدی به تمرکز گلر شماره یک استقلال وارد می‌کند. این در حالی است که شاگردان فرهاد مجیدی در دیدار با الشرطه عراق متوقف شدند و نیاز ضروری به کسب امتیاز مقابابل الاهلی دارند.
رحمتی برمی‌گردد
این فقط یک پیش‌بینی است که طبعا سندی هم برایش نداریم، اما حداقل برای ثبت در تاریخ، باید یک گوشه بنویسیم و نگه داریم که مهدی رحتی حتما به استقلال برمی‌گردد؛ اگر نه به عنوان دروازه‌بان، شاید در ردای مربیگری. زندگی فوتبالی او به استقلال گره خورده و هر کجا باشد شش دانگ وجودش درگیر رنگ آبی است. کم نیستند کسانی که عقیده دارند رحمتی از حالا سودای سرمربیگری در استقلال را دارد و البته که اقداماتی از جنس همین مجادله اینستاگرامی ناگهانی با حسینی، به این شائبه دامن می‌زند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید