میزان/ مدیر تیم فوتبال پیکان گفت: هفته قبلی وقتی پرسپولیس مقابل تیم ذوب آهن شکست خود واقعا ناراحت بودم، ولی الان از آنها ممنونم.
محمدرضا طهماسبی با ابراز امیدواری از وضعیت تیم فوتبال پیکان بعد از تساوی با تیم استقلال اظهار داشت: وضعیت تیم ما مطلوب است و بازی خوبی مقابل استقلال انجام دادیم. بازیکنان ثابت کردند لیاقت‌شان خیلی بیش از انتهای جدول است. بازیکنان ما مقابل تیمی خطرناک ظاهر شدند که از کادرفنی و بازیکنان خوبی برخوردار است. هیچ چیز کم نداشتیم، ولی در شرایطی که می‌توانستیم برنده شویم بازی به تساوی کشیده شد.
وی به بازی بعدی تیمش مقابل سپاهان اشاره و تصریح کرد: هنوز ناامید نیستیم و امیدوارم در بازی مقابل سپاهان برنده شویم. متاسفانه در این هفته‌های حساسی که برای بقا در لیگ برتر می‌جنگیم باید با تیم‌هایی بازی کنیم که برای کسب سهمیه به میدان می‌آیند. از نظر من بازی با سپاهان اگر از بازی با تیم استقلال سخت‌تر نباشد آسان‌تر هم نیست. ما چیزی برای از دست دادن نداریم و به دنبال امتیاز هستیم.
مدیر تیم فوتبال پیکان که خطر سقوط به شدت تیمش را تهدید می‌کند خاطرنشان کرد: متاسفانه تیم ما در نیم‌فصل اول امتیازات زیادی از دست داد. از طرفی، شرایط بد آلودگی هوا باعث شد بازی‌ها عقب بیفتد و ما پنج بازی خارج از خانه متوالی برگزار کردیم. شرایط برای ما سخت بود. سفر‌های پیاپی تیم ما را فرسوده کرد. باختی که مقابل شهرخودرو در دقیقه ۹۴ دادیم روی روحیه تیم و در نتیجه تفکرات بازیکنان تاثیر منفی گذاشت. با این حال بعد از تعطیلی که به دلیل کرونا به وجود آمد با کمک ویسی و کادرش شرایط بهتر شد.
طهماسبی در پاسخ به این سوال که برخی تیم‌های پایین جدول منتظر شکست آنها مقابل تیم استقلال بودند گفت: خیلی تیم‌ها امیدوار بودند تیم ما نتواند مقابل استقلال دوام بیاورد و تیم سقوط کننده باشیم، ولی بازی‌های ما هفته‌هاست با تیم‌های بالای جدول که به دنبال سهمیه هستند پیوند خورده است. در این بین فقط یک بازی تیم ما مقابل تیم صنعت نفت بود و آن هم برای رقیب مهم نبود. ما فکر می‌کردیم چون برایشان فرقی نمی‌کند بی‌انگیزه هستند ولی بازی سختی بود و فکر نمی‌کردم تا این حد تحت فشار باشیم.
وی به بازی پُرگل پرسپولیس مقابل گل‌گهر اشاره کرد و ادامه داد: می‌خواهم از پرسپولیس تشکر کنم؛ هفته قبل به خاطر بازی بی‌انگیزه‌ای که مقابل ذوب‌آهن انجام دادند از آنها ناراحت بودم. وقتی شنیدم این تیم از ذوب‌آهن عقب است چون خودم پرسپولیسی هستم خیلی ناراحت شدم، ولی جا دارد به خاطر بازی پاک این هفته از آنها تشکر کنم. نمی‌خواهم بگویم در بازی با تیم ذوب‌آهن ناپاک بازی کرد، ولی با وجود این که بی‌انگیزگی آنها را درک می‌کنم توقع دارم به سرنوشت لیگ اهمیت دهند. از دیگر تیم‌هایی که شرایط جدول فرقی به حالشان ندارد، ولی فوتبال شرافتمندانه بازی می‌کنند هم تشکر می‌کنم. می‌دانم خیلی از آنها مشکلات مالی دارند، ولی مردانه ایستاده‌اند و با همه توان بازی می‌کنند تا حق به حقدار برسد.
مدیر تیم پیکان با توجه به نزدیکی امتیاز تیم‌های ته جدولی تاکید کرد: یکی از مشکلات تیم ما این است که هر بازی که نتیجه گرفتیم رقبا هم نتیجه گرفتند. از این رو همیشه رقابت زیاد بود و همه به این دل بستند که رقیب نتیجه نگیرد ولی ما به خودمان اتکا کردیم. می‌دانیم تلاش‌های این چند هفته نتیجه نداده و جایگاه ما تغییر نکرده است، ولی ناامید نیستیم و می‌خواهیم در لیگ برتر بمانیم.
طهماسبی در مورد احتمال جدایی شهریار مغانلو از پیکان خاطرنشان کرد: مغانلو یک فصل دیگر با ما قرارداد دارد و اگر از تیم داخلی یا خارجی پیشنهاد داشته باشد مانع او نمی‌شویم. او فوتبالیست قوی است، ولی نتوانست در این بازی‌های اخیر توانایی واقعی خود را به نمایش بگذارد، چون فشار زیادی را تحمل می‌کند. هم خودش و هم اطرافیان از او انتظارات زیادی دارند و همین بر فشار روانی او می‌افزاید. او بازیکن متعصب و بالیاقتی است. هر تیمی که او را می‌خواهد اگر از باشگاه اقدام کند به آنها کمک می‌کنیم. تا جایی که می‌دانم چند پیشنهاد خارجی داشته، ولی تیم‌های داخلی با ما مکاتبه نمی‌کنند. او با ما قرارداد دارد و حرفه‌ای این است که هر باشگاهی او را می‌خواهد با باشگاه پیکان مکاتبه کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید