ورزش 3/ رونالد کومان يکي از مهم ترين نام هاي تاريخ باشگاه بارسلونا محسوب مي شود.
رونالد کومان به عنوان سرمربي جديد بلوگرانا معرفي شده و هواداران بارسا اميدوار به انقلاب اين سرمربي هلندي روي نيمکت هستند. رونالد کومان کارنامه اي درخشان در روزهاي حضور در بارسلونا دارد و از بازيکنان بزرگ تاريخ اين باشگاه محسوب مي شود.
رونالد کومان به عنوان يک مدافع به آمار حيرت انگيز 90 گل در لباس بارسلونا دست يافته و با 26 گل از روي موقعيت هاي ايستگاهي، در تاريخ اين باشگاه بعد از ليونل مسي در رتبه دوم قرار دارد. رونالد کومان استاد نواختن پنالتي هم بود و با تبديل به گل کردن 46 پنالتي، از اين حيث در بين مدافعان تاريخ لاليگا رکورددار است. همچنين کومان رکورد گل کردن 25 ضربه پنالتي متوالي را نيز در اختيار دارد.
اما بي شک يکي از گل هاي او در بين مهم ترين لحظات تاريخ باشگاه بارسلونا جاي دارد. رونالد کومان در سال 1993 در اوقات اضافي با نواختن يک ايستگاهي فوق العاده موجبات برتري 0-1 بارسا برابر سمپدوريا در فينال ليگ قهرمانان را فراهم کرد و اين اولين قهرماني تاريخ بلوگرانا در اين تورنمنت لقب گرفت. حالا بعد از سالها ناکامي و نتايج ضعيف در ليگ قهرمانان، رونالد کومان به عنوان ناجي هدايت بارسلونا را بر عهده مي گيرد و بي شک مهم ترين هدف او براي فصل بعد رساندن اين تيم به فينال بعد از پنج سال ناکامي خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد