تسنیم/ مجید نامجومطلق، مربی تیم فوتبال استقلال گفت: نایب قهرمانی لیگ را به دست آوردیم، اما لیاقت بازیکنان استقلال بالاتر از این بود.
مجید نامجومطلق پس از برتری 4 بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل شاهین شهردای بوشهر در هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: قبل از هر چیزی برد مقابل شاهین بوشهر را به هواداران استقلال تبریک می‌گویم. نایب قهرمانی لیگ را به دست آوردیم، اما لیاقت بازیکنان استقلال بالاتر از این بود.
وی افزود: با گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، تمرکزمان را برای جام حذفی می‌گذاریم. مقابل تیم شاهین که متأسفانه از قبل به لیگ دسته اول سقوط کرده بود، پیش‌بینی کرده بودیم که بازی سختی داریم، چون می‌دانستیم استرس ندارند و فوتبال خودشان را بازی می‌کنند. با توجه به اینکه حداقل به یک امتیاز نیاز داشتیم تا سهمیه‌مان را قطعی کنیم، به بازیکنان هشدار داده بودیم که بازی سختی مقابل شاهین داریم. همان‌طور که دیدید در نیمه اول بازیکنان ما فوتبال خوبی را که انتظار داشتیم، به نمایش نگذاشتند.
مربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: در نیمه دوم با تغییراتی که دادیم، موقعیت‌های بی‌شماری به دست آوردیم که متأسفانه خیلی از آنها را از دست دادیم. بچه‌ها در نیمه دوم خوب تلاش کردند. در اواخر بازی، به یکسری بازیکن جوان میدان دادیم و یکسری را نگه داشتیم که به آنها فشار نیاید، چون بازی حساسی در جام حذفی داریم. از این به بعد تمرکز کامل‌مان روی جام حذفی خواهد بود، اما مشکلی که وجود دارد بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا از 24 شهریور آغاز می‌شوند و نمایندگان ایرانی باید از بیستم این ماه در قطر حضور پیدا کنند.
نامجومطلق خاطر نشان کرد: ما در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با پرسپولیس بازی داریم و پیش‌بینی می‌کردیم که هشتم یا نهم شهریور فینال جام حذفی را تمام کنند که گفتند سیزدهم شهریور فینال جام حذفی را برگزار می‌کنند. این فاصله برای اینکه تیم‌های ایرانی به آسیا بروند، فاصله کمی است، چون نقل‌وانتقالاتی صورت نمی‌گیرد و بدون استراحت نیز باید وارد بازی‌های آسیایی شویم، حالا هر تیمی که به فینال برسد، این شرایط را دارد.
وی با انتقاد از برگزاری فینال جام حذفی در تاریخ سیزدهم شهریور ماه تصریح کرد: برنامه‌ریزی فدراسیون باید بهتر انجام می‌شد تا تیم‌های ایرانی با قدرت در آسیا شرکت کنند. تیم‌ها باید بیستم شهریور ماه به قطر اعزام شوند و زمانی برای استراحت بعد از یک فصل فرسایشی ندارند. بازیکنان از نظر روحی و روانی خسته هستند و نیاز است که استراحت داشته باشند. با برنامه‌ای که داده‌اند، تیمی که به فینال برسد، یک روز هم نمی‌تواند به بازیکنانش استراحت بدهد. امیدوارم فدراسیون هماهنگی داشته باشد تا فینال را حداقل یک روز جلوتر بیاندازند تا تیم‌های ایرانی تدارک خوبی برای آسیا ببینند. تیم‌های قدرتمندی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند و ما نیز باید با تدارکات خوبی وارد مسابقات شویم.
مربی تیم فوتبال استقلال در پایان با اشاره به سقوط شاهین شهرداری بوشهر به لیگ دسته اول گفت: ابراز تأسف می‌کنم که تیم خوب شاهین به لیگ دسته اول سقوط کرد، تیمی که هواداران پرشور و مردم خونگرمی دارد. از این مسئله خیلی ناراحتم و امیدوارم سال دیگر این تیم مردمی را در لیگ برتر ببینیم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید