تسنيم/ مجيد نامجومطلق، مربي تيم فوتبال استقلال گفت: نايب قهرماني ليگ را به دست آورديم، اما لياقت بازيکنان استقلال بالاتر از اين بود.
مجيد نامجومطلق پس از برتري 4 بر يک تيم فوتبال استقلال مقابل شاهين شهرداي بوشهر در هفته سي‌ام و پاياني ليگ برتر فوتبال، اظهار داشت: قبل از هر چيزي برد مقابل شاهين بوشهر را به هواداران استقلال تبريک مي‌گويم. نايب قهرماني ليگ را به دست آورديم، اما لياقت بازيکنان استقلال بالاتر از اين بود.
وي افزود: با گرفتن سهميه ليگ قهرمانان آسيا، تمرکزمان را براي جام حذفي مي‌گذاريم. مقابل تيم شاهين که متأسفانه از قبل به ليگ دسته اول سقوط کرده بود، پيش‌بيني کرده بوديم که بازي سختي داريم، چون مي‌دانستيم استرس ندارند و فوتبال خودشان را بازي مي‌کنند. با توجه به اينکه حداقل به يک امتياز نياز داشتيم تا سهميه‌مان را قطعي کنيم، به بازيکنان هشدار داده بوديم که بازي سختي مقابل شاهين داريم. همان‌طور که ديديد در نيمه اول بازيکنان ما فوتبال خوبي را که انتظار داشتيم، به نمايش نگذاشتند.
مربي تيم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: در نيمه دوم با تغييراتي که داديم، موقعيت‌هاي بي‌شماري به دست آورديم که متأسفانه خيلي از آنها را از دست داديم. بچه‌ها در نيمه دوم خوب تلاش کردند. در اواخر بازي، به يکسري بازيکن جوان ميدان داديم و يکسري را نگه داشتيم که به آنها فشار نيايد، چون بازي حساسي در جام حذفي داريم. از اين به بعد تمرکز کامل‌مان روي جام حذفي خواهد بود، اما مشکلي که وجود دارد بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا از 24 شهريور آغاز مي‌شوند و نمايندگان ايراني بايد از بيستم اين ماه در قطر حضور پيدا کنند.
نامجومطلق خاطر نشان کرد: ما در مرحله نيمه نهايي جام حذفي با پرسپوليس بازي داريم و پيش‌بيني مي‌کرديم که هشتم يا نهم شهريور فينال جام حذفي را تمام کنند که گفتند سيزدهم شهريور فينال جام حذفي را برگزار مي‌کنند. اين فاصله براي اينکه تيم‌هاي ايراني به آسيا بروند، فاصله کمي است، چون نقل‌وانتقالاتي صورت نمي‌گيرد و بدون استراحت نيز بايد وارد بازي‌هاي آسيايي شويم، حالا هر تيمي که به فينال برسد، اين شرايط را دارد.
وي با انتقاد از برگزاري فينال جام حذفي در تاريخ سيزدهم شهريور ماه تصريح کرد: برنامه‌ريزي فدراسيون بايد بهتر انجام مي‌شد تا تيم‌هاي ايراني با قدرت در آسيا شرکت کنند. تيم‌ها بايد بيستم شهريور ماه به قطر اعزام شوند و زماني براي استراحت بعد از يک فصل فرسايشي ندارند. بازيکنان از نظر روحي و رواني خسته هستند و نياز است که استراحت داشته باشند. با برنامه‌اي که داده‌اند، تيمي که به فينال برسد، يک روز هم نمي‌تواند به بازيکنانش استراحت بدهد. اميدوارم فدراسيون هماهنگي داشته باشد تا فينال را حداقل يک روز جلوتر بياندازند تا تيم‌هاي ايراني تدارک خوبي براي آسيا ببينند. تيم‌هاي قدرتمندي در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کنند و ما نيز بايد با تدارکات خوبي وارد مسابقات شويم.
مربي تيم فوتبال استقلال در پايان با اشاره به سقوط شاهين شهرداري بوشهر به ليگ دسته اول گفت: ابراز تأسف مي‌کنم که تيم خوب شاهين به ليگ دسته اول سقوط کرد، تيمي که هواداران پرشور و مردم خونگرمي دارد. از اين مسئله خيلي ناراحتم و اميدوارم سال ديگر اين تيم مردمي را در ليگ برتر ببينيم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد