خبرآنلاين/ مهاجم اهل مالي استقلال پانصدمين گل ليگ نوزدهم را به ثمر رساند.
استقلال در نيمه دوم ديدار با شاهين، ۱۸۰ درجه با استقلال نيمه نخست تفاوت داشت و در حاليکه شاگردان مجيدي نيمه اول را به شاهين واگذار کرده بودند، در نيمه دوم شاگردان پاشازاده را مغلوب قدرت نمايي خود کردند.
در اين ديدار، ابتدا ميلاد صارمي بوشهري ها را پيش انداخت، اما در نيمه دوم وريا غفوري، دياباته و مهدي قايدي ۳ بار دروازه درويشوند را باز کردند تا خيال استقلال از کسب سه امتياز راحت شود.
اما در دقيقه ۸۲ اين ديدار و روي اشتباه مدافع و دروازه بان شاهين، شيخ دياباته با دروازه خالي مواجه شد و به راحتي دروازه اين تيم را باز کرد و حساب کار را به ۴ – ۱ تغيير داد.
اين گل دياباته، پانصدمين گلي بود که در ليگ نوزدهم به ثمر رسيد. پيش از آغاز ديدارهاي اين هفته، ۴۸۵ گل در طي ۲۳۲ بازي به ثمر رسيده بود و گل دياباته پانزدهمين گل هفته پاياني ليگ برتر بود تا گل شماره ۵۰۰ ليگ نوزدهم به نام شيخ دياباته سند بخورد.
دياباته با ۲ گلي که وارد دروازه شاهين کرد، با به ثمر رساندن ۱۵ گل عنوان آقاي گلي ليگ برتر را نيز از آن خود کرد تا پس از ۱۱ سال يک بازيکن از استقلال عنوان آقاي گلي ليگ برتر را بدست بياورد. آرش برهاني در فصل ۸۷-۸۸ با به ثمر رساندن ۲۱ گل آخرين بازيکن استقلال بود که توانست کفش طلاي فوتبال ايران را از آن خود کند. استقلال در آن فصل به مقام قهرماني نيز رسيد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد