تسنيم/ شمار افراد تازه مبتلا به کرونا شده در ليگ دسته اول فوتبال ايتاليا با اعلام ابتلاي دو بازيکن تيم تورينو به اين ويروس افزايش يافت.
تنها 24 ساعت پس از اعلام خبر افزايش شمار مبتلايان به کرونا در تيم کالياري به چهار نفر، باشگاه تورينو نيز با انتشار بيانيه‌اي از ابتلاي دو بازيکن اين تيم به کرونا خبر داد.
به نظر مي‌رسد عدم رعايت دقيق پروتکل‌هاي بهداشتي توسط گروهي از بازيکنان شاغل در سري A در ايام تعطيلات تابستاني‌شان قرار است که دردسرهاي جديدي را براي شروع فصل جديد ليگ دسته اول فوتبال ايتاليا به وجود آورد.
با توجه به آغاز تمرينات پيش‌فصل تيم‌ها براي شروع فصل جديد، دور جديد تست‌گيري از آنها قبل از ورود به مراکز تمريني صورت مي‌گيرد و در باشگاه تورينو هم اين تست‌ها مشخص کرده دو بازيکن که هنوز هويت‌شان فاش نشده است به کرونا مبتلا شده‌اند. طبق بيانيه باشگاه، دو فرد مبتلا که ظاهراً هيچ يک از علائم بيماري کرونا را هم نداشته‌اند بلافاصله به منازل خود برگردانده شده‌اند تا دوران قرنطينه را آغاز کنند. همچنين به منظور حصول اطمينان از عدم ابتلاي ساير بازيکنان تيم به کرونا، به سه تن از بازيکناني که اخيراً با دو فرد مبتلا ارتباط داشته‌اند نيز اجازه ورود به تمرينات داده نشده تا در تست‌هاي بعدي سلامت‌شان اثبات شود.
در همين حال باشگاه برشا که در پايان فصل اخير سري A سقوط کرد نيز اعلام کرده است که يک بازيکن اين تيم پس از بازگشت از تعطيلاتش در منطقه ساردينيا تست کرونا داده که نتيجه آن مثبت شده است. گويا اين بازيکن با تعدادي ديگر از بازيکنان تيم هم در ارتباط بوده و آنها را هم به دردسر انداخته است. البته هنوز هيچ يک از آنها داراي علائم ابتلا به کرونا نيستند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد