ايسنا/ مهاجم پرسپوليس توانست با گلزني برابر سايپا به رکورد گلزني حسين کلاني در اين تيم دست يابد.
پرسپوليس در بازي آخر ليگ برتر برابر سايپا با ۳ گل به برتري رسيد تا فصل را با يک برد به پايان برساند و به استقبال داربي جام حذفي برود. علي عليپور که احتمالا به خاطر در پيش بودن بازي با استقلال از ابتدا روي نيمکت قرار داشت در نيمه دوم به ميدان آمد و در زماني که در ميدان بود توانست يک گل به ثمر برساند.
او با اين گل توانست شمار گل‌هاي خود را در پرسپوليس به عدد ۷۱ برساند و در کنار حسين کلاني اسطوره سرخ‌ها قرار بگيرد. البته اين را بايد در نظر داشت که در زماني که کلاني در پرسپوليس بازي مي‌کرد رقابت هاي ليگ سراسري با تعداد کم‌تري تيم برگزار مي‌شود و رقابت‌هاي جام حذفي و سوپر جام برگزار نمي شد.
عليپور حالا يک هت تريک با رسيدن به رکورد مرحوم صفر ايرانپاک فاصله دارد که ۷۴ گل در اين تيم به ثمر رساند.
مهاجم مازندراني سرخ‌ها هم‌چنين اولين بازيکن تاريخ اين تيم در ليگ برتر است که در سه فصل پياپي شمار گل‌هايش دو رقمي مي شود. او توانست اين فصل ليگ برتر را با ۱۲ گل به پايان ببرد تا شمار گل‌هاي خود را در تاريخ ليگ برتر به عدد ۵۹ (۳ گل براي راه آهن و ۵۶ گل براي پرسپوليس) برساند.
البته اين در حالي است که نبايد فراموش کرد او در مقطع زيادي از فصل پنالتي‌هاي تيمش را نزد و چه بسا اگر پنالتي زن اول تيمش بود اکنون به جاي دياباته آقاي گل ليگ برتر نيز بود. او بعد از پنالتي (چيپ) که در بازي برابر ماشين سازي در دقيقه آخر از دست داد تا مدتي پنالتي نزد و مهدي ترابي اين وظيفه را انجام داد تا اين که در بازي برابر نساجي عليپور توانست پنالتي بگيرد و آن را به گل تبديل کند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد