ورزش 3/ بعد از اتفاقات اخيري که منجر به محروميت دو تن از خواهران منصوريان شد، شهربانو،‌ الهه و سهيلا تصميم گرفتند وارد مسابقات MMA شوند!
 در هفته‌هاي اخير سوژه اصلي ووشوي ايران، محروميت شهربانو و سهيلا منصوريان توسط فدراسيون و اختلافاتي که به وجود آمده،‌ بوده است. با اينکه خواهران منصوريان محروميت خود را ناعادلانه مي‌دانستند و معتقد بودند نبايد به خاطر چند پست اينستاگرامي و اعتراض به انتخاب مريم هاشمي محروم شوند، فدراسيون نشين ها اعلام کردند برخي مسائل را در اين پرونده نمي توانند اعلام کنند؛ اگرچه دلايلي هم براي اين محروميت توسط کميته انضباطي بيان کردند. 
حالا بعد از گذشت چند روز از انتشار حکمي که باعث محروميت 20 ماهه شهربانو و 8 ماهه سهيلا منصوريان شده بود، خواهران منصوريان تصاوير روي صفحه اينستاگرام خود منتشر کردند و خبر از امضاي قراردادي جديد براي حضور در مسابقات آزاد داده‌اند.
اينطور به نظر مي‌رسد که شهربانو، الهه و سهيلا منصوريان با قراردادي که با يک کمپاني امضا کرده‌اند، به دنبال حضور در مسابقات MMA هستند؛ راهي که در چند سال اخير تعدادي از ورزشکاران رزمي در پيش گرفته‌اند. 
عقد اين قرارداد و رونمايي از اين تصميم، واکنش غيرمستقيم خواهران منصوريان به تصميم فدراسيون ووشو مبني بر محروميت آن‌ها بوده؛ اگرچه الهه منصوريان هم که شامل محروميت نشده بود، در کنار خواهرانش در اين راه قرار دارد.
به نظر مي آيد که خواهران منصوريان بعد از سال ها حضور در تيم ملي، قيد شرکت در مسابقات ووشو را زده اند و از اين پس قصد دارند وارد MMA شوند. تنها ابهام در ميان اما شکل برگزاري مسابقات MMA است که در ايران هم يک رشته غيرقانوني به حساب مي آيد. تاکنون هيچ زن مسلماني با حجاب در اين رقابت ها حاضر نشده، اما خواهران منصوريان از عقد قرارداد خود به نحوي خبر دادند که براي اولين بار به عنوان زنان مسلمان و محجبه بتوانند در قفس مبارزه کنند. 
با اينکه رشته MMA در ايران هيچ گونه فعاليت قانوني ندارد، اما منعي براي ورزشکاران در سال‌هاي اخير جهت ورود به اين رشته ايجاد نشده. حتي امير علي اکبري که به بالاترين سطح مسابقات در MMA رسيده و در چند سازمان مبارزه کرده، جزو چهره هاي شناخته شده ورزش ايران به حساب مي آيد. حالا خواهران منصوريان هم مي خواهند تابوشکني کنند و براي اولين بار به عنوان زنان مسلمان وارد اين مبارزات شوند. بدون شک جوايز دلاري که در مسابقات MMA توزيع مي شود، دليل ورود خيلي از ورزشکاران ايراني به اين رشته در سال هاي اخير بوده است.


 
 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد