ايسنا/ برگزار کنندگان تور دوچرخه سواري فرانسه اعلام کرد در صورت وجود کروناي مثبت ، برگزاري تور متوقف نمي شود.
به نقل از cycling news، تور دوچرخه سواري فرانسه (تور دو فرانس) که معتبرترين تور در جهان است،  به علت شيوع ويروس کرونا به تعويق افتاد و در نهايت قرار شد ۲۸ آگوست تا ۲۰ سپتامبر (۸شهريور تا ۳۰ شهريور ) برگزار شود.
با توجه اينکه هنوز کشورها درگير اين ويروس هستند  سازمان برگزاري تور دو فرانس اعلام کرد: در صورتي که در يک تيم دو مورد تست مثبت کرونا وجود داشته باشد، کل تيم و کامندانش از تور حذف مي شوند اما مسابقه ادامه خواهد داشت. 
ديويد لاپارتين رييس اتحاديه جهاني دوچرخه سواري (UCI) نيز گفت: هر دوچرخه سواري که تست او  در تور دو فرانس مثبت شود از دور مسابقات خارج مي شود اما افرادي که در ارتباط نزديک با او بودند نيز طبق قانون بهداشت جهاني ممکن است آنها نيز به اين ويروس مبتلا شده باشند بنابراين بايد در يک دور از مسابقه حضور نداشته باشند. در صورت وجود دو مورد کرونا مثبت در يک تيم، کل تيم  از تور حذف مي شود.
 او ادامه داد: من مي دانم خطر صفر وجود ندارد اما از نزديک با برگزار کنندگان مسابقه در ارتباط هستم و خوش بينم که تور دو فرانس برگزار مي شود.
 اتحاديه جهاني پروتکل هايي که  تيم ها براي حضور در تور دوچرخه سواري فرانسه معتبر ترين تور جهان بايد رعايت کنند را اعلام کرد. بر اين اساس تيم ها ملزم هستند دو تست قبل از حضور در مسابقات انجام دهند. 
دوچرخه سواران هر روز بايد پرسشنامه سلامت را پر کنند تا مشخص شود علائم ويروس کرونا را ندارند و يک پزشک متخصص ويروس کرونا بايد در ارتباط با پزشک تيم ها باشد. تيم ها نيز در قسمت هاي جداگانه هتل ها مستقر مي شوند و هر کدام 
آشپزخانه سيار دارند تا دوچرخه سواران با هم در ارتباط نباشند. دوچرخه سواران قبل  و بعد از مسابقه بلافاصله بايد ماسک خود را بزنند و گرفتن سلفي  و امضا دادن مجاز نيست. هواداران کنار جاده هم حتما بايد ماسک بپوشند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد