ورزش 3/ فرانتس بکن بائر قيصر فوتبال آلمان معتقد است بايرن مونيخ در فينال ليگ قهرمانان برابر بايرن کار ساده اي پيش رو نخواهد داشت.
يکشنبه شب در ورزشگاه دالوژ ليسبون، بايرن و پي اس جي فينال ليگ قهرمانان را برگزار خواهند کرد. بايرن با گذر از سد چلسي، بارسا و ليون توانسته راهي فينال شود و پي اس جي هم دورتموند، آتالانتا و لايپزيش را از پيش رو برداشت تا به بازي نهايي برسد.
به خصوص برتري 8-2 بايرن بر بارسلونا تحسين هاي جهاني را به سمت تيم تحت هدايت هانسي فليک برد و ترس بزرگي را هم به جان رقبا انداخت. پي اس جي هم با در اختيار داشتن نيمار و کيليان امباپه حريفي دشوار براي هر تيمي محسوب مي شود.
فرانتس بکن بائر اسطوره بايرن و فوتبال آلمان در مورد بازي فينال به اسپورت 1 گفت:« بايرن مونيخ هميشه يک ذهنيت برنده دارد اما با توجه بازي هاي اخيري که از پي اس جي ديده ام، بايد بگويم که خيلي خيلي خوب بازي مي کنند. من از شيوه بازي هاي اين تيم خوشم مي آيد.
قبل از مصاف بايرن و بارسا اين حس را داشتم که بايرن مي تواند با استفاده از نقاط ضعف بارسا به اين تيم ضربه بزند و همينطور هم شد ولي برابر پي اس جي قضيه متفاوت است. شما نقطه ضعفي در پي اس جي نمي بينيد و بازيکني هم در دنيا نيست که از مصاف با نيمار و کيليان امباپه نگران نباشد. پي اس جي در تمام خطوطش تيمي متوازن و بي نقص است و فينال خيلي دشواري برابر آنها خواهيم داشت.»
بکن بائر در مورد مقايسه بين توماس توخل سرمربي پي اس جي و هانسي فليک سرمربي بايرن گفت:« توماس توخل قبلا در بوندسليگا خودش را ثابت کرده بود و حالا در پي اس جي مربي يک تيم بزرگ است. فليک اينطور نبود ولي در همين مدتي که سرمربي بايرن شده، نشان داده است که راه کار کردن با ستاره هاي بزرگ را مي داند. نتايج او نشان مي دهد که ارتقاي سطح پيدا کرده و حالا با يک مربي بزرگ روبرو هستيم. از اين جهت بايد به فليک تبريک گفت.»
بهترين بايرن تاريخ:« اين مقايسه درست نيست چرا که با نسل هاي متفاوتي مواجه هستيم. به سختي بتوان بايرن دوران هاي مختلف را باهم قياس کرد. خوشبختانه بايرن در همه مقاطع تاريخش، تيمي پرافتخار و پيروز در اختيار داشته است.»

 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد