ورزش 3/ آخرين بازي براي شهر خودرو در حالي پايان يافت که اين تيم در حسرت برد در دوره مربيگري سهراب بختياري زاده باقي ماند.
در جدال نساجي – شهر خودرو توپي از خط دروازه ها نگذشت اما به همان اندازه که نساجي در غياب بازيکنان اصلي اش خوب دفاع کرد شهر خودرو ارايه گر فوتبال خوبي بود و روي بازي ترکيبي موقعيت هاي متعددي براي گلزني به دست آورد اما با سد محکمي به نام عليرضا حقيقي روبرو شد که اينروزها خيلي سخت در برابر موقعيت ها تسليم مي شود حتي موقعيت هاي تک به تک.
اعتماد به مربي جوان در تيم شهر خودرو يک اتفاق خوب در فوتبال باشگاهي بود. اتفاقي که پيش تر در تراکتور رخ داده بود؛ رخدادي که در نساجي هم شاهد آن بوديم. مربي جوان نه از نظر شرايطي سني بلکه از نظر تجربه سرمربيگري در ليگ برتر. هر سه مربي اي که اسم برديم اولين فصل حضور در ليگ برتر به عنوان سرمربي را تجربه مي کنند. اين اتفاق خوب نبايد به بهانه چند امتيازي که در فصل جاري از دست رفت، متوقف شود. اين اتفاق ممکن بود با مربيان باتجربه هم رخ دهد؛ نمونه اش ديديد در روزهاي حضور مصطفي دنيزلي تراکتور، اين تيم چه امتيازات حساسي را از دست داد. بايد به اين دست از مربيان فرصت داد. فرصت موجب آرامش خاطر مي شود که آنوقت است که مي توان در انتظار کسب نتيجه بود. به ياد داريم برانکو باتجربه در روزهاي ابتدايي حضور در پرسپوليس خوب نتيجه نگرفت اما صبر و ايستادگي به پاي او منجر به ساخت پرسپوليسي شد که در سال هاي اخير همه جام ها را درو کرده است.
محمود فکري البته در همان هفته هاي ابتدايي حضور در نساجي موفق بوده؛ چرا که بيش از يک دهه است در تيم هاي دسته اولي سرمربيگري مي کند. اما ساکت و سهراب در فضاي سرمربيگري در ابتداي راهند. آنها با تجربياتي که اين فصل بدست آورده اند بدون شک در آينده بهتر عمل خواهند کرد. به ياد داريم امير قلعه نويي که پر افتخارترين مربي ليگ برتر است در فصل اول حضور خود در استقلال براي اجرايي کردن ايده هاي خود سه فصل فرصت خواست؛ هر چند در فصل دوم حضور خود در تيم آبي به مقام قهرماني رسيد. اين فرصت نبايد از سهراب دريغ شود. و ديگر مربيان جوان ليگ برتر. هيچ مربي اي به قول سهراب بختياري زاده در شروع کارش با تجربه نيست و به مرور زمان تجربه کسب مي کند.
چرخه ورود مربيان جوان که خوشبختانه اين فصل سرعت بيشتري گرفته نبايد متوقف و يا سرعتش کند شود. اين به سود فوتبال است. حتي اگر قرار باشد برخي از مربيان تازه وارد خوب نباشند که اين اتفاق هم طبيعي است. اما همين اعتمادهاست که موجب ظهور مربيان جوان و ايده هاي نو در بازي هاي ليگ برتر مي شود. در بازي شهر خودرو – نساجي شاهد بازي 3 دفاعه از سوي هر دو تيم بوديم. اتفاقي که اگر از سوي مربي خارجي رقم مي خورد بيشتر به آن پرداخته مي شد! بازي شهر خودرو چشم نواز بود و جاي افسوس است اگر به بهانه چند امتياز اين فرصت از مربيان جوان دريغ شود و فوتبال برگردد به همان مسير گذشته.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد