ورزش 3/ با پيوستن ياسمن فرماني به شارلروا زوج سرشناس فوتبال ايران حالا در يک اتفاق جالب تبديل به اولين خانواده-لژيونر تاريخ فوتبال ايران شده اند.
امروز باشگاه شارلروا بعد از مدت ها تلاش توانست با ياسمن فرماني بازيکن سابق تيم فوتبال زنان ملوان قرارداد امضا کند تا او و همسرش اولين زوج ايراني باشند که در يک باشگاه خارجي توپ مي زنند. علي قلي زاده ستاره ايراني تيم شارلروا و بازيکن تيم ملي همسر خانم فرماني است و امروز در مراسمي ويژه در باشگاه شارلروا او نيز شاهد عقد قرارداد همسرش با اين باشگاه بود.
اما اين قرارداد همانطور که گفته شد از آن جهت حائز اهميت است که يک اتفاق ويژه و تاريخي در فوتبال ايران به حساب مي آيد چرا که تا پيش از آن هيچ زوج فوتباليست ايراني در يک تيم باشگاهي و به طور همزمان توپ نمي زدند.  حالا علي قلي زاده با وجود پيشنهاداتي هم که داشت دستکم يک فصل ديگر در اين تيم مي ماند تا او و ياسمن فرماني همزمان بتوانند به عنوان نماينده هاي ايران در فوتبال بلژيک براي شالروا به ميدان بروند.
ياسمن فرماني يکي از بازيکنان مطرح فوتبال زنان ايران در سال هاي گذشته بوده است. او که در تيم ملوان توپ مي زد بعد از ازدواج با علي قلي زاده و حضور اين بازيکن در بلژيک به همراه همسرش به اين کشور رفت.
شروط فرماني و قلي زاده
اما يکي از موانعي که ابتدا مانع مي شد تا فرماني با شارلروا قرارداد ببندد قوانين سفت و سخت فوتبال بلژيک در ارتباط با پوشش بازيکن است. با اين وجود اين زوج فوتباليست و لژيونر ايراني توانستند در نهايت شروطشان در اين ارتباط را عملي کنند به طوري که پوشش ياسمن فرماني در بازي هاي ليگ بلژيک ويژه و مطابق با آنچه در فوتبال ايران انجام مي شود خواهد بود. علي قلي زاده ستاره ايراني تيم شارلروا و همسر خانم فرماني در ارتباط با اين قرارداد گفت:" خيلي خوشحال هستم از اين اتفاق. شارلروا البته از مدت ها قبل به دنبال اين موضوع بود اما به خاطر مسايلي که وجود داشت در نهايت کمي طولاني شد و در نهايت اين اتفاق افتاد."
وينگر تکنيکي تيم ملي ايران در ادامه گفت:" بيشتر از همه خوشحالم که يک افتخار براي فوتبال ايران رقم خورده است. اينکه ما اولين زوج ايراني هستيم که لژيونر شديم و در يک باشگاه بازي مي کنيم برايم خيلي خوشحال کننده و باعث افتخار است."
البته که ياسمن فرماني چه از نظر پست و چه از نظر سبک بازي کاملا با علي قلي زاده متفاوت است. در حالي که قلي زاده يک وينگر و بازيکن تهاجمي فانتزي، سرعتي و تکنيکي است همسرش يک هافبک مياني جنگنده است.
موضوع قابل توجه ديگر اينکه علي قلي زاده فصل خوبي را با شارلروا آغاز کرده ، او در دوبازي اول ليگ در ترکيب ثابت تيمش حضور داشت و علاوه براينکه يکي از بهترين هاي شارلروا بود يک پاس گل سه امتيازي هم به کاوه رضايي در هفته دوم داد. اين شايد نشانه خوبي باشد که در طول اين فصل شاهد درخشش اين زوج و خانواده لژيونر ايراني در فوتبال بلژيک باشيم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد