ايسنا/ با وجود درخواست باشگاه پرسپوليس و موافقت فدراسيون جهاني فوتبال، مربيان سابق پرسپوليس‌ به خاطر نبود ضمانت‌هاي لازم حاضر به تکميل فرم‌هاي فيفا براي پرداخت مطالباتشان نيستند.
 در يک ماه گذشته که باشگاه پرسپوليس از سوي کميته انضباطي فيفا تحت فشار قرار گرفت تا مطالبات مربيان سابق کروات خود را بپردازد، مديران اين باشگاه با ارسال نامه‌اي به فدراسيون جهاني فوتبال، از فيفا خواستند تا مطالبات زلاتکو ايوانکوويچ و ايگور پاناديچ را از محل درآمدهاي پرسپوليس‌ نزد فيفا بپردازد.
در ادامه و پس از چند دور مکاتبه، فيفا رسما به پرسپوليس اعلام کرد حاضر است مطالبات مربيان سابق اين باشگاه را بپردازد. از اين روي با ارسال نامه‌هاي جداگانه براي ايگور و زلاتکو از آن‌ها خواست که فرم‌هاي مربوطه را تکميل کنند تا مراحل پرداخت مطالباتشان پيگيري شود.  با اين حال ايگور و زلاتکو که اعتقاد دارند ضمانتي براي زمان پرداخت مطالباتشان از سوي فيفا نيست، فرم‌هاي مذکور را تکميل نکرده‌اند. 
مربيان سابق پرسپوليس بر اين باورند که اگر فرم‌هاي بخش مالي را فيفا را تکميل کنند، پرونده آن‌ها از جريان رسيدگي در کميته انضباطي فيفا خارج مي‌شود و بعد از آن نيز ضمانتي وجود ندارد که فيفا مطالبات آن‌ها را چه زماني پرداخت کند. براي همين اگر اين فرم‌ها را امضا کنند، در صورت  پرداخت نشدن مطالباتشان در مدت زمان طولاني، آن‌ها ديگر قادر نخواهند بود پرونده را به کميته انضباطي فيفا ببرند.
در همين حال فيفا امروز مجددا در نامه‌هاي جداگانه از ايگور و زلاتکو خواست تا فرم‌هاي بخش مالي را تکميل و ارسال کنند اما اين دو مربي دوباره نامه فيفا را بي پاسخ گذاشتند چراکه اعلام کرده‌اند در صورت نبود ضمانت‌هاي لازم براي زمان پرداخت، فرم‌هاي بخش مالي فيفا تکميل نخواهند کرد. 
بر اساس حکم کميته تعيين وضعيت بازيکنان و مربيان فيفا، باشگاه پرسپوليس محکم به پرداخت ٢٠۵ هزار يورو به زلاتکو ايوانکوويچ و ٧۶ هزار يورو به ايگور پاناديچ شده است. پرسپوليس‌ بايد ۵ درصد سود ساليانه را نيز پرداخت مي‌کرد که در دو هفته قبل مبلغ ١١هزار ٢٨٩ يورو براي زلاتکو و ٨ هزار و ۵٢٣ يورو نيز بابت سود ۵ درصدي به حساب اين دو مربي در عمان واريز شد و حالا بايد اصل طلب آن‌ها را پرداخت شود. 
در آخرين نامه کميته انضباطي فيفا که با يک جريمه مالي سنگين براي پرسپوليس همراه بود، به باشگاه پرسپوليس اعلام شده اگر تا ۶ سپتامبر (١۶ شهريور) مطالبات مربيان سابق کرواتش پرداخت نشود، به صورت اتوماتيک از پنجره نقل‌وانتقالاتي محروم خواهد شد. حالا با مشکل ايجاد شده و همکاري نکردن زلاتکو و ايگور بايد ديد مديران باشگاه پرسپوليس  که در تلاش براي تامين مبلغ ٧٨۴ هزار يورويي براي برانکو هستند، چه تصميمي براي مطالبات دستياران او اتخاذ خواهند کرد. 
ايگور پاناديچ در گفت‌وگو با ايسنا، خبر ارسال نامه دوم فيفا و رد درخواست اين نهاد توسط مربيان کروات را تاييد کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد