ايسنا/ سرمربي تيم فوتبال گل گهر سيرجان مي گويد منع جذب مربي و بازيکن خارجي براي اين است که به فيفا نشان داده شود که سر فوتبال ايران کلاه رفته است.
مجيد جلالي درباره عملکرد تيم فوتبال گل گهر سيرجان اظهار کرد: در طول دوره اي که مربيگري مي کنم امسال يکي از سخت ترين سال هايي بود که پشت سر گذاشتم علي رغم اينکه مي دانستم چالش بزرگي پيش روي من است اما اين چالش را پذيرفتم که ببينم آيا هنوز مي توانم فشارها را تحمل کنم و اين چالش را با موفقيت به پايان برسانم يا خير؟ الان که در اين چالش موفق بوده ام واقعا خوشحالم. ما با سختي هاي زيادي کار کرديم، منظور من از سختي ها فقط مربوط به تيم نمي شود بلکه کل مجموعه باشگاه، کادر فني، بازيکنان اين سختي ها را تحمل مي کردند و پيش مي رفتيم. در شروع کار اميدواري نسبت به ما کم بود اما رفته رفته از نظر مدل بازي بهتر شديم. با اينکه هنوز نتيجه لازم را نمي گرفتيم. در نيم فصل با جذب شش بازيکن تيم مان را تقويت کرده ايم و به مرور روي مدار نباختن افتاديم، بازي هاي خوبي را انجام داديم ودر روزهايي که تيم ما روند خوبي را شروع کرده بود بيماري کرونا آمد و همه چيز را خراب کرد. در آن دوره وقتي با مثبت شدن تست برخي بازيکنان مان مواجه شديم فشار زيادي به تيم ما وارد شد و شوک وحشتناکي به تيم ما آورد و در اين اواخر سه باخت پشت سر هم آورديم که در آن زمان ديگر من احساس کردم اعتماد لازم از سوي مديريت باشگاه نسبت به من ضعيف شده است اما من به اعتماد بيشتري نياز داشتم به همين خاطر استعفا دادم تا دست مديريت باشگاه براي آينده باز باشد اما رئيس هيات مديره باشگاه با من تماس گرفت و پرسيد از کار خسته شده ايد؟ که من پاسخ دادم نه، مي خواهم دست شما باز باشد و اگر قرار است برگردم بايد به من اعتماد بشود. به هر حال آنها تصميم گرفتند که برگردم و زماني که اين اتفاق افتاد با اعتماد به نفس بيشتري کارم را ادامه دادم.
وي افزود: در اواخر فصل با اعتمادي که از سوي مديريت باشگاه به ما شد با انگيزه بيشتري کارمان را انجام مي داديم. از طرف ديگر کادر فني تيم تقويت شد و کل مجموعه باشگاه هم تلاش شان را مضاعف کردند تا بتوانيم روزهاي خوب را دوباره تکرار کنيم.
من از مهندس ملا رحمان و همين طور آقاي جواهري و مسئولين باشگاه بازيکنان و کادر فني تشکر مي کنم که با تمام وجود براي موفقيت تيم تلاش کردند.
جلالي در بخش ديگري از صحبت هايش درباره روند داوري ليگ نوزهم هم گفت: وقتي ديدار برابر پيکان را انجام داديم فضاي خيلي منفي عليه تيم ما ايجاد شد. شايد براي برخي تيم ها چنين فضايي ايجاد مي شد اما به اعتقاد من آنقدر که سطح اعتراضات داوري زياد بود اشتباهات داوري زياد نبود. شايد داوران در برخي از مواقع اشتباهاتي انجام مي دادند اما بزرگترين دستاوردي که در اين زمينه ما داريم اين است که داوران بسيار سلامتي در اختيار داريم. داوران ما به دنبال اين هستند که بهترين قضاوت و با کمترين اشتباه را انجام دهند. شايد در بازي با پيکان کمک داور دچار اشتباه شد اما وقتي بعد از بازي او را ديدم در چشمانش خواندم که او هم از اشتباهات ناراحت است. اين موضوع به من آرامش و اطمينان مي داد که داوران ما سلامت هستند. چون فدراسيون فوتبال الان رئيس ندارد اين موضوع کمي فضاي بدبينانه را تشديد مي کرد. البته گاهي مصاحبه هايي که قبل از بازي انجام مي شود و يا بيانيه هايي که منتشر مي شود براي اين است که از يک اتفاق پيشگيري شود. شايد فکر مي کنند اتفاقي قرار است رخ بدهد که مي خواهند از آن پيشگيري کنند. باز هم تاکيد مي کنم داوري ها بي نقص نبود اما در مجموع خوب بود.
سرمربي تيم فوتبال گل گهر سيرجان درباره اينکه آيا تيم ها در هفته پاياني ليگ جوانمردانه بازي کردند يا خير؟ گفت: بله همه تيم ها جوانمردانه بازي کردند که اين نکته بسيار مثبتي است. من خاطرم هست دو سال قبل در تيم پيکان تلاش مي کرديم که سهميه بگيريم و پرسپوليس هم چند هفته زودتر از ما قهرمان شده بود که همين موضوع باعث کم شدن انگيزه آنها بود. به همين خاطر پرسپوليس مقابل سايپا و پارس جنوبي جم شکست خورد که در نهايت منجر به اين شد که ما سهميه آسيا را نگيريم. البته اين مسئله به خاطر اين بود که پرسپوليس در آن مقطع انگيزه لازم را نداشت اما امسال فقط در برابر ذوب آهن بدون انگيزه ظاهر شدند که در ادامه کادر فني اين تيم جلوي اين کار را گرفت و پرسپوليس هم بازي هاي خوبي را به نمايش گذاشت. در هر صورت معتقدم امسال تيم هايي که در هفته هاي پاياني نتايج برايشان فرقي نمي کرد با تمام وجود بازي کردند و اين بسيار نکته مثبتي است.

جلالي در بخش ديگري از صحبت هايش درباره قانون منع جذب مربيان و بازيکنان خارجي در فصل آينده ليگ برتر، گفت: ما الان با موضوعي مواجه هستيم (پرونده ويلموتس) که فقط مربوط به فوتبال نيست. يعني اين موضوع فقط جامعه فوتبال را تحت تاثير قرار نداده است. اين مسئله کل جامعه و افرادي که حتي برايشان فوتبال اهميتي ندارد را هم تحت تاثير قرار داده است. ما براي آرام شدن اين افکار عمومي بايد تصميمي مي گرفتيم که فکر مي کنم سازمان ليگ دقيقا به خاطر اين موضوع چنين تصميمي گرفته است. اين کار براي اين است که افکار عمومي آرام بشود. درست است که درباره اين پرونده ما مديران فوتبال را محکوم مي کنيم که البته آنها هم اشتباه کرده اند اما اصل موضوع اين است که طرف مقابل (مارک ويلموتس) هم حقه بازي کرده است. چرا کسي به آن نمي پردازد؟ آنها يک کلمه را در يک پرانتز گذاشته اند که بر اساس آن توانسته اند چنين غرامتي بگيرند. ما براي اينکه جامعه بين الملل و فيفا بداند که طرف مقابل ما کلاهبرداري کرده است بايد چنين تصميمي و يا تصميمات شديدتر از اين اتخاذ مي کرديم. فيفا بايد بداند سر ما کلاه رفته است.
او در پاسخ به اين سوال که آيا قانون منع جذب مربيان و بازيکنان خارجي به فوتبال ايران کمک مي کند يا خير؟ گفت: اين قانون کوتاه مدت و موقتي خواهد بود و خيلي دوام ندارد. قطعا براي فوتبال ايران خوب نيست. ما با اين قانون مي خواهيم بگوييم درست است که مديران ما در انعقاد قرارداد اشتباهاتي داشتند اما طرف مقابل هم کلاهبرداري کرده است. اين موضوع را بايد به فيفا بفهمانيم که آنها هم بدانند. اما در مجموع اين قانون نمي تواند به نفع فوتبال ايران باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد