تسنيم/ رئيس پيشين فدراسيون فوتبال در جديدترين صحبت‌هاي خود مطلبي خلاف موضوعي که کمتر از سه ماه پيش گفته بود را بر زبان آورد تا حجم تناقض‌گويي‌هاش بيش از گذشته شود.
 تبعات قرارداد بد با مارک ويلموتس سرانجام هفته گذشته گريبان فوتبال ايران را گرفت و فيفا، فدراسيون فوتبال را به پرداخت 6 ميليون و 449 هزار يورو به اين مربي محکوم کرد. چيزي حدود 170 ميليارد تومان که البته به جز 2 ميليون يورويي است که فدراسيون پيش‌تر به حساب اين مربي بلژيکي واريز کرده بود.
اين جريمه در تاريخ فوتبال ايران بي‌سابقه است و انتظار جامعه و مردم اين است که با مسببان اين فاجعه برخورد صورت گيرد اما عوامل اين اتفاق به‌جاي عذرخواهي، استعفا يا هر اتفاق ديگري که مرهمي بر زخم مردم باشد، سينه سپر کرده و طلبکارانه صحبت مي‌کنند.
مهدي تاج که قطعاً يکي از مقصران اصلي اين اتفاق است (اگر نگوييم مقصر اصلي است) روز گذشته مصاحبه‌اي تصويري انجام داد و در بخشي از اين گفت‌وگو با اشاره  با عنوان «ويلموتس چگونه فدراسيون فوتبال ايران را محکوم کرد؟/ استفاده از قانون بدون تبصره فيفا» گفت: «امروز ديدم يکي از خبرگزاري‌ها مطلبي زده و جان کلام را گفته بود. يک ماه است که مي‌خواهيم اين را به مسئولان بگوييم. در اين مطلب نوشته شده بود، ويلموتس چگونه فدراسيون فوتبال ايران را محکوم کرد؟ استفاده از قانون بدون تبصره فيفا. نه تبصره دارد و نه بند. 2 ماه که پول ندهي، قرارداد فسخ مي‌شود و بايد تمام پول را بدهي.»
اين در حالي است که رئيس پيشين فدراسيون فوتبال 16 خرداد 99 يعني کمتر از سه ماه پيش در گفت‌وگو با بخش خبري 20:30  در خصوص اينکه ويلموتس به دنبال گرفتن غرامت کامل قراردادش است، گفته بود: «او نمي‌تواند غرامت بگيرد و 300 هزار يورو هم بايد پس بدهد چرا که بيشتر به او پول داده‌ايم.» (لينک مطلب)
حال سؤال اينجاست که چرا تاج حرفش را در کمتر از سه ماه اينگونه تغيير داده است؟ آيا او آن موقع از قوانين بي‌اطلاع بوده، همان‌طور که در موضوع پاداش سومي تيم ملي در جام ملت‌هاي 2019 قانون را نمي‌دانسته و همان‌طور که بدون مطالعه و بررسي پاي قرارداد ويلموتس را با همان پرانتز معروف (يا يک مبلغ مشخص در صورت فسخ) امضا کرده است؟ چگونه است که او سه ماه پيش گفته بود ويلموتس بايد بخشي از پولي که گرفته را برگرداند و امروز مدعي است که او با توجه به قانون مي‌تواند پولش را کامل بگيرد؟ او گفته «يک ماه است که مي‌خواهيم اين را به مسئولان بگوييم.» چرا تاج در اين يک ماه اين موضوع را نگفته و پس از گزارش تسنيم چنين موضوعي را طرح کرده است؟ واقعا او از قانون اطلاع نداشته يا تناقض‌گويي‌اش دليل ديگري دارد؟
اينکه به استناد به بخشي از گزارش خبرگزاري تسنيم، سعي در تبرئه خود داشته باشي و بقيه گزارش، سؤال‌ها و ابهام‌ها را نبيني و به آنها بي‌توجه باشي و جوابي به آنها ندهي هنري است که فقط از پس مديراني برمي‌آيد که نخوانده و نديده پاي قراردادي را امضا کردند که 220 ميليارد تومان خرج روي دست فوتبال ايران گذاشته است. اينکه نخواهي ببيني، نخواهي بخواني و به هر بخشي که خودت دوست داري جواب بدهي و نگويي چرا به و چه دليل با اين مربي قرارداد 2 ميليون و 250 هزار يورويي در سال بسته و چرا قرارداد با آن پرانتز معروف امضا شده، تنها از عهده مديراني برمي‌آيد که پس از افتضاح بزرگ باز هم ژست طلبکارانه مي‌گيرند و به جاي اينکه در جايگاه متهم قرار بگيرند، خودشان را مدعي‌العموم تصور مي‌کنند.
آيا اين حجم از تناقض‌گويي، نديدن‌ها و نشنيدن‌ها، فرار رو به جلو نيست؟ آيا حساس شدن نهادهاي نظارتي و قضايي روي اين قرارداد، رئيس پيشين فدراسيون را مجبور به فرافکني و فرار رو به جلو نکرده است؟ مگر او و ساير مسئولان فدراسيون خبر نداشتند که ايران با تحريم مواجه است پس چرا فکري براي اين موضوع نشد و چرا قرارداد طوري بسته شد که دست طرف مقابل باز باشد؟ (در اين باره در گزارشي که تاج به آن اشاره کرده، مواردي مطرح شده است اما رئيس پيشين فدراسيون يا آنها را نديده يا نخواسته که ببيند.) اينکه بگوييم اشتباه کرده‌ايم، همه چيز تمام مي‌شود؟ اشتباهي به قيمت 220 ميليارد تومان؟
چرا تاج نمي‌گويد داستان «0r» در قرارداد چيست و چرا درباره مشورت نگرفتن از افراد متخصص و استفاده از افرادي که هيچ تخصصي ندارند، صحبت قانع‌کننده‌اي انجام نمي‌دهد؟
قرارداد به گفته مقامات مسئول داراي اشکالات زيادي است و چرا او هيچ‌گونه صحبتي در اين باره بر زبان نمي‌آورد؟ آيا اصلا تاج قرارداد ويلموتس را يک بار هم خوانده است؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد