ايسنا/ صنعت نفت آبادان در ليگ نوزدهم نتوانست ماموريت خود را با موفقيت به پايان برساند.
صنعت نفتي ها که ليگ هجدهم را با تمام مشکلات مالي که داشتند با کسب عنوان نهمي به پايان رساندند، با انتخاب دراگان اسکوچيچ به عنوان سرمربي تيم براي ليگ نوزدهم، نشان دادند که برنامه خاصي دارند.
اسکوچيچ که طي حضورش در فوتبال ايران کارنامه موفقي دارد، براي موفقيت در صنعت نفت نيز عزم خود را جزم کرده بود، البته اين مربي کروات مي دانست هم در شهر فوتبالي آبادان و هم برابر رقبايي چون پرسپوليس، استقلال، سپاهان، تراکتور، شهرخودرو و حتي فولاد که از نظر مالي و جذب بازيکن، شرايط خيلي بهتري نسبت به نفت دارند، کار بسيار سختي دارد و ماموريت سختي را عهده دار شده است.
نفت در اولين گام ليگ نوزدهم، فولاد را در خانه اش شکست داد تا خط و نشاني براي رقبا کشيده باشد. اين تيم در نيم فصل اول نيز تنها براي ۲ بار بازي را به حريفان واگذار کرد و پيروزي مقابل تراکتور، سپاهان و شهرخودرو نشان مي داد که نفت بر خلاف فصل هاي قبل، در ليگ نوزدهم با دست پر به جنگ رقبا آمده است. همه چيز در آبادان خوب پيش مي رفت و صنعت نفتي ها خود را در بالاي جدول و در بين مدعيان جا داده بودند و از شانس هاي کسب سهميه آسيايي بودند که تمام روياهاي نفت با شروع نيم فصل دوم و کوک ساز جدايي اسکوچيچ به بهانه بيماري اش، بر باد رفت.
بالاخره اسکوچيچ نيز از جمع آباداني ها جدا شد تا روزهاي افول نفت در ليگ ايران هم فرا برسد. نفت در ادامه آنقدر پر فراز و نشيب ظاهر شد که کمتر کسي مي توانست تصور کند اين همان نفت نيم فصل اول است. البته صنعت نفتي ها در هيچ ديداري دست و پا بسته نبودند و همچنان رقبا از آن ترس داشتند ولي نتوانستند همچون نيم فصل اول با تمرکز و با جسارت ظاهر شوند.
اما آن چه نفت را از هدف خود دور و دورتر کرد، مشکلات مالي فراوان و حاشيه سازي عده اي عليه سرمربي بومي نفت يعني بهنام سراج بود که همين نيز تمرکز را از اين سرمربي جوان گرفت؛ اما نکته جالب اين بود که با وجود اين که نفت نتوانست نتايج نيم فصل اول خود را تکرار کند، براي هفته هاي بسيار در رده هفتم جا خوش کرد و در نهايت نيز با همين عنوان هفتمي به کار خود در ليگ نوزدهم پايان داد.
اگرچه نفت با رده اي بهتر از فصل قبل به کار خود در ليگ نوزدهم پايان داد اما اگر اسکوچيچ مي ماند و رفيق نيمه راه نمي شد و نفت از نظر مالي در شرايط بهتري قرار داشت و مصوبات وزارت نفت نيز مانع سختي بر سر راه اين باشگاه جهت ايجاد شرايط بهتر براي تيم نمي شد، چه بسا حالا نفت مسافر آسيا بود.
به هر حال اگر مسئولان وزارت نفت و مسئولان استان خوزستان هم با صنعت نفتي ها مهربان تر رفتار مي کردند و پول به موقع به باشگاه مي رسيد تا به خاطر نبود پول مجبور نشوند انجام تست هاي کرونا و آغاز تمرينات خود را به تاخير بياندازند، بي شک نفت مي توانست نتايج خيلي بهتري را براي هواداران پر شور خود رقم بزند. هر چند اگر مديريت خوب مسئولان باشگاه نفت آبادان نبود و نمي توانستند با تجربه اي که دارند، اين بي پولي و حواشي را کنترل کنند، چه بسا آباداني ها با حضور در نيمه پايين جدول کار خود را در ليگ برتر به پايان مي رساندند.
در نهايت نفت، دلخوشي جوانان آباداني موفق نشد ماموريتي را که به خوبي آغاز کرده بود به خوبي به پايان برساند و مشکلات فعلي آباداني ها نشان مي دهد اگر صنعت نفتي ها با همين مشکلات مالي پا به ليگ بيستم بگذارند، بايد منتظر روزهاي خيلي بدتري براي اين تيم بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد