ايسنا/ دو تيم بايرن مونيخ و پاري سن ژرمن براي کسب سه گانه و پايان خوش فصل برابر هم به ميدان خواهند رفت.
 در نهايت انتظارها به سر رسيد و دو تيم پاري سن ژرمن و بايرن مونيخ توانستند حريفانشان را کنار بزنند و راهي فينال ليگ قهرمانان اروپا شوند.
 پاري سن ژرمن قهرمان ليگ فرانسه، جام حذفي و جام اتحاديه اين کشور شد. درخشش کيليان ام باپه و نيمار مهاجم برزيلي براي رسيدن پاريس به اين اهداف کافي بود.  
پاريس در بازي برابر آتالانتا در آستانه حذف شدن بود ولي توانست به مسابقات برگردد و در ادامه با برتري قاطع 3 بر صفر برابر لايپزيگ نشان داد عزم خود را براي قهرماني جزم کرده است. 
در طرف مقابل بايرن مونيخ بعد از برد پرگل برابر چلسي توانست بارسلونا را در زيباترين بازي اين فصل با نتيجه 8 بر 2 شکست دهد. بردي که باعث شد خيلي ها بعد از اين بازي بايرن مونيخ را مدعي قهرماني بدانند. 
بايرن مونيخ در ادامه توانست ليون فرانسه را نيز با 3 گل شکست دهند. 
پاري سن ژرمن تاکنون هيچ قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا  کسب نکرده است و اميدوار است براي اولين بار به اين مهم برسد. 
در طرف ديگر بايرن مونيخ 5 بار سابقه قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا دارد و مي خواهد براي ششمين بار اين جام باارزش را به دست بياورد. 
اين ديدار تقابل دو مربي جوان آلماني نيز است. هانسي فليک مربي جواني که کمتر کسي تصور مي کرد در اين تيم موفق شود توانست بايرن مونيخ را به فينال ليگ قهرمانان اروپا برساند و توخل نيز که در بوروسيادورتموند سابقه مربيگري دارد حالا با پاريس به اين نتيجه رسيده است. 
 آخرين باري که سرمربي هاي فينال ليگ قهرمانان اروپا از يک کشور بودند به زماني بر مي گردد که بايرن مونيخ و بوروسيادورتموند به فينال رسيدند و تبم يوپ هاينکس با گل دقايق پاياني آرين روبن به برتري و قهرماني رسيد و تيم يورگن کلوپ را ناکام گذاشت. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد